9.Kapitola - Cesta

6. listopadu 2007 v 13:08 | Maysie |  Můra a Motýl*
9 kapitola? Konečně..že? To chce potlesk..xD Byla by tu už včera, ale zase nefungoval blog.cz...

_______________________________________________________________________________________________________


Nádraží bylo přeplněné loučícími se rodiči a posledními opozdilými studenty, kteří se vraceli z vánočních prázdnin. Vlak zahoukal a z komínu vytryskl proud sněhobílé páry.
"Ahoj Lily!"zavolala udýchaná dívka a před sebou spěšně tlačila vozík.
"No hurá! Ahoj. Už jsem si myslela, že to nestihneš, vlak odjíždí za 2 minuty," řekla zrzka vyčítavě.
"Jako bys mě neznala," černovláska jen mávla rukou a odechla si. Lily se jen usmála a vydala se k vlaku s Charlie za zády. Nacpaly své kufry do uličky a vlak opětně zahoukal, trhl sebou, dal se do pohybu a pomalu zrychloval. Holky hledaly volné kupé. Realista by řekl, že teď už je to příliš nemožné. Taky vzhledem k tomu, že na chodbě nebyly samy. Několikáté kupé a zase celé plné. Lily našla i několik kupé se dvěma studenty, ale chtěla Charlie vyzpovídat a tak šla i přes Charliiny protesty dál. Vzhledem k tomu, že věřila v to, že by ještě našly nějaké prázdné kupé, působila až moc přehnaně optimisticky. Ale po chvíli radostně výskla a zamířila do prázdného kupé a Charlie s údivem za ní. Lily nadšeně zašoupla svůj kufr dolů pod sedadla. Charlie zavřela dveře kupé a udělala to samé. Pak si sedla naproti Lily, která na ní upírala zrak. "Co je?" zeptala se Charlie jakoby nevěděla, o co kráčí.
"Ale, tak se nedělej. A povídej..!" přikázala nedočkavě zrzka. Sama měla na srdci hodně, o čem by chtěla mluvit.
"Až pak, jo? První ty," usmála se a dala své kamarádce jasně najevo, že pokud nezačne ona, tak se nic nedoví. K Charliině vítězství pomohla Lilyina zvědavost. Ještě hodila dotčený pohled a pak začala.
"No," začala nejistě a pak zmlkla. Po chvíli ticha si Charlie odkašlala a donutila svou kamarádku pokračovat. "No prostě… kupodivu byl milej. Až mě to překvapovalo. Chodili jsme po Příčný ulici a jen tak chodili po obchodech a tak… a představ si, no koukni se sama…" vyhrnula si rukáv od svetru a tím odkryla stříbrný náramek se stříbrnými kvítky poseté bílými kamínky, na svém zápěstí.
"No tédá..." Charlie se usmála a pozorně si prohlížela Jamesův dárek.
"A je tam dokonce i věnování," ušklíbla se a poukázala na nápis. Charlie si ho sama přečetla.

Pro Lily a o řádek níž Od Jamese

"Na šperky má vkus, že?" další úsměv a poté následovalo Lilyino přikývnutí. Pak si stáhla rukáv nazpět, ale přesto náramek jasně a viditelně zůstal na jejím zápěstí.
"…bylo to skvělý..." Lily udělala pomlku a přemýšlela jak dál.
"Ale..? Je tam ale, že? Proč je vždycky všude ale?!" Charlie se odtáhla zpátky od Lilyiny ruky a náramku a znovu se opřela o sedadlo.
"Jo. Kupodivu jo," po už několikátém povzbuzení pokračovala, "takže pak jsme šli do nějaké kavárny na Příčné ulici. No a tam to začalo," udělala pomlku a po chvíli hned pokračovala dál, "objevila se tam nějaká holka. No a začala se po Jamesovi plazit jako bych tam snad nebyla," pohoršeně pohazovala rukama, "tak jsem se zvedla, teda to až po chvíli, kdy jsem čekala jestli si mě náhodou nevšimne, a odešla," vyběhla... "..ven, jo jasně, že vyběhl za mnou," doplnila když se Charlie zatvářila udiveně, že by jí snad nechal jít. "Tam jsme stihli ztropit ještě hádku a pak jsem se otočila a prostě zmizela. Něco za mnou ještě křičel. Ale to je jedno," řekla naštvaně, aby zakryla smutek.
"Co křičel..?"
"Já nevím Charlie, byla jsem naštvaná," zamyslela se a vzpomněla si na onu chvíli.

"To snad není možný, jsem fakt pitomá! Nechám se přemluvit a přijmu a ty místo toho, aby sis mě všímal, tak se tu objímáš s jinou holkou!"
"Lily-"
"Nemluv na mě! Já jsem tak pitomá! A nesahej na mě!" křičela naštvaně a vytrhla mu svou ruku. Zmíněná dívka je jen s obavami pozorovala skrz sklo výlohy.
"Sakra, Lil-" nevěděl jak ji překřičet, byla naprosto nepříčetná.
"NE!" křičela nepříčetně. Nadávala si, že vůbec chodila. Celý den byl tak skvělý, ale stejně s to muselo pokazit. Kdyby nepřijmula, ušetřila by si zklamání, které léta oddalovala. Naštvaně se podívala do smutných oříškových očí.
"Je to sestř-" než stačil doříct větu, přemístila se pryč.

Po chvíli se znovu ozvala "Něco jako sestř…nevím co, sestru nemá," povzdechla se a zklamaně si prohlížela náramek na své ruce.
"No tak vidíš! Byla to jeho sestřenice. Určitě! Blondýna, že?" reagovala rychle Charlie.
"Blondýna? Jak to víš..? To je ale jedno, nemá se po něm co plazit..!" na Lily byl jasně vidět náznak žárlivosti, Charlie se musela usmát. Svou kamarádku znala moc dobře na to, aby si dokázala představit její reakci, když se ke klukovi s kým je venku, neboli na rande, začne lísat nějaká pohledná blondýnka. Dokonce si i mlhavě dokázala představit jejích hádku. Nejspíš mu vyčítala, že jí zval ven a pak se tu vybavuje s nějakou blondýnou a podobně. Z pohledu Lily to bylo ale podrobnější a naštvanější. Štvalo jí, že když konečně svolí a jde s ním na rande, dokonce jí i mile překvapí a pak tohle. Donutí jí chtě nechtě mít ho ráda a pak jí takhle naštve... Podvede..!
"Povídal mi o ní. Ale teď se na nějakou blondýnu vykašli. Byla to jeho sestřenice. Chápu, že jsi byla naštvaná a utekla," mávla rukou a zarazila Lily, když se chtěla ozvat, "ale určitě by ti to vysvětlil, jen si mu nedala možnost. Snad si nemyslíš, že by tě zval ven a za tvými zády se tahal s jinou?" koukla na Lily a ta jen pokrčila rameny. "To vážně ne. Vždyť tě má rád..!" Lily zvedla svůj pohled od podlahy a zadívala se na Charlie, která už byla zoufalá. "No nekoukej na mě tak! Má, říkal mi to. Takže se laskavě vykašli na nějakou příbuzenskou bloncku a nech si to od něj vysvětlit. A kdybys mě někdy poslouchala, tak to víš!"
"Ale,"
"Hej! Žádný ale jo? Prostě to byla sestřenice. Tak mu to sakra odpust! Vždyť vlastně ani není co," Charlie nahodila prosebný výraz jakoby snad provinilcem byla ona.
"No dobře," Lily se neubránila úsměvu.
Tak sestřenice... Jak já sem ráda! Díky Charlie..!
"Ale teď už povídej ty!" upřela pohled na Charlie, která si právě pohrávala se svým řetízkem.
"No teda, ten je hezkej," Lily už se natahovala a zkoumala jej. "K vánocům?" na chvíli odtrhla zrak od řetízku a podívala se na Charlie. Ta se jen šibalsky usmála a Lily se opět opřela zpátky do sedala. "Neříkej že," dveře kupé zavrzaly a za nimi vykoukl Sirius a za zády vyčuhoval nejistě James.
"Pak," špitla ještě Charlie a nahodila úsměv směrem k příchozím.
"Ahoj," pozdravil Sirie a Jamie ho napodobil. "Můžeme se přidat..? Všude je plno," usmál se šibalsky a dívka se jen zaculila.
"Jasně," odpověděla Charlie a James už zavíral dveře kupé. Sirie automaticky cpal svůj kufr pod sedadla a sedl si vedle Charlie. Nedočkavě dívku políbil. James koukal s předstíraným zájmem ven z okna a svůj kufr taktéž zastrčil dolů. Pak si nejistě sedl k Lily, která mlčela a nepřítomně koukala do prázdna.
"Lily… já… bych ti to chtěl vysvětlit," ozval se po chvíli. Charlie je napjatě pozorovala a tak nevěnovala pozornost Siriovi, který se marně natahoval pro další polibek na uvítanou. Po druhém pokusu to vzdal a uraženě koukal na nezajímavou krajinu za oknem. Lily se otočila na Jamese. "Nemusíš to vysvětlovat. Já vím… sestřenice," špitla a zahanbeně se pousmála.
"No ale, neměl jsem tě nechat odejít. Měl jsem to nedorozumění vysvětlit hned. Mrzí mě to,"
"To je dobrý. Byla sem až moc naštvaná… a hloupá…" zaměřila svůj pohled na tkaničky od tenisek.
"Nejsi hloupá,"
"Jsem," stála si paličatě za svým. Onehdy byla moc naštvaná a hrdá na to, aby tam zůstala. Jemně ji chytil za bradu a nadzvedl její obličej tak, aby si hleděli do očí.
"Ne," šeptl ještě, naklonil se k ní a zlehka políbil. Lily přesunula svoje ruce, kolem jeho krku a když se chtěl odtrhnout, nedovolila mu to. A vlastně mu to ani nevadilo. Charlie se vítězně usmála a otočila na Siria. Ten seděl nakloněný k oknu a loktem opřený o opěradlo. Natáhla se k němu a on jí uraženě ignoroval.
"Ále, kdopak se nám tu urazil..?!" zasmála se Siriovi tiše do ucha a dloubla ho do boku. Ten v tu chvíli malinko povyskočil a odlepil se od okna.
"No já před chvílí nebyl ten, kdo si mě tu nevšímal," pronesl uraženě.
"Ale, neříkej," naklonila se k němu a rty sjela k jeho krku, kde ho lehce a vyzývavě políbila. Hodlala ho toho uražení zbavit. Jednou rukou se opírala o sedadlo a druhou přemístila na jeho hruď. Chvíli mlčel a snažil se si udržet vážnou a znuděnou tvář, ale po chvíli to už nevydržel. "No dobře Williamsová, ale tohle si moc nezvykej," snažil se to říct s náznakem uraženosti. Charlie se odlepila od jeho krku a usmála se. Položil jí ruce kolem pasu a už po třetí se natahoval pro polibek. Charlie omotala ruce kolem jeho krku a provokativně se zakláněla. Když byla nahnutá až tak, že kdyby jí nedržel, tak by už dávno ležela, ušklíbl se a promluvil. "Williamsová neprovokuj,"
"Já ráda Blacku," ušklíbla se a nechala se políbit. Vlastně víc už se ani zaklonit stejně nemohla. Líbající se dvojice přerušilo až vrzání vozíku s občerstvením a otevření dveří kupé. "Kde si myslíte, že jste?!" utrhla se na ně paní s občerstvením a pak prudce zabouchla dveře. Už k nim doléhaly ozvěny na téma "Ta dnešní mládež…" . Chvíli se koukali jeden po druhém a pak se společně rozesmáli.

B_BCZ157.jpg picture by Marthuska
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cho Cho | Web | 6. listopadu 2007 v 19:36 | Reagovat

Jééé..už ani nevím co psát..prostě super..;) a hlavně..piš, piš..xD

2 Maysie Maysie | 6. listopadu 2007 v 20:05 | Reagovat

Ono se to píše "piš piš .." co?xD *píše píše..si poznámky co bude dál..*xD

Dík.. =P

3 Cho Cho | Web | 7. listopadu 2007 v 15:28 | Reagovat

ehm...njn..xDD O=)

4 Nikkushka Nikkushka | 7. listopadu 2007 v 18:19 | Reagovat

jejda super. Hezky se mi po tom spalo =OD Ale je to málo akční, už by měl někdo někoho podvést =OD

5 Maysie Maysie | 7. listopadu 2007 v 20:43 | Reagovat

Neboj..na to dojde..xD *ale děj prozratovat nebudu..kroutí hlavou* twe..dit se teď dali dohromady..xD omg..

6 Massie Massie | 7. listopadu 2007 v 22:36 | Reagovat

Hezký..!Úplná Rowlingová..xDD=*

7 Maysie Maysie | 8. listopadu 2007 v 19:25 | Reagovat

Jejda.. Rowlingová?To né..radši  =D Stačí Miss Maysie.. Eh.. =D

8 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 20. prosince 2007 v 17:42 | Reagovat

:D Hej tak ta babka s vozíkem mě dostala!! ,D KOnec je přímo excelentní (doufám, že se to tak píše) :D

9 Maysie Maysie | 23. prosince 2007 v 1:55 | Reagovat

Heh, to chtěla fascinující konec?=D závěr kapči..

Nejspíš se to tak píše..ale co..pravopis a já..oujé.. =D

10 luckily luckily | Web | 25. března 2008 v 20:55 | Reagovat

hezké....:))) ten konec byl hezkej ...:)

11 Eliota Eliota | Web | 6. dubna 2008 v 18:34 | Reagovat

:D Krásné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly