10. Kapitola - Další sukně?

11. listopadu 2007 v 23:04 | Maysie |  Můra a Motýl*
Další kapitola... Netrvalo to zas tak dlouho ne? Za chyby se omlouvám... Večer sem to četla už jen jednou... Zavírají se mi víčka a tak to sem házím a du se přivítat s postelí... =)

_____________________________________________________________________________________________________________


"Zlato..? Vstávej," dvě slova a ona se probrala ze spánků a v zápětí ucítila něčí dlaň na své tváři. Potichu zamručela a pootevřela oči. Přetočila se z boku na záda a ještě líp se uvelebila v Siriově klínu.
"Když mě se ještě nechce," zamžourala očima a znovu je zavřela.
"Za dvacet minut jsme v Bradavicích. Nevěřím, že to říkám, ale měli bychom se převlíknout," prsty jí zajel do vlasů a pohrával si s jejich konečky.
"Dvacet minut? Vždyť to je ještě věčnost," zaprotestovala a pak zívla.
"By mě zajímalo, co že jste všichni tak ospalí…"
"No, ty jsi neslavil Nový rok..?" rozlepila oči a koukla na něj. Sirie pokýval hlavou.
"Ale jo, ale ne až takhle asi," nedobrovolně se posadila a mapovala pohledem jejich kupé. Pohledem skončila na Lily a Jamesovi. Za pohled na ně by teď dala cokoliv. Dát je dohromady.
A přece to nebylo tak těžký... Otočila se s úsměem zpět k Siriusovi s vlepila mu pusu na tvář. Ten se pousmál a chytl jí za zápěstí. "S tímhle se mám jako spokojit?" jasně naznačoval, že obyčejná pusa mu nestačí.
"Ale no tak… miláčku nebuď sobec," Charlie se usmívala, ale zato Sirius se tvářil dotčeně. Vstala a pořádně se protáhla, přece jen byla trochu rozlámaná. Když zbystřila Siriův dotčený pohled, předklonila se k němu a rukama se opřela o jeho kolena. "Netvař se tak. Vím, že to umíš, ale nemusíš mi to dokazovat," usmála se a nakonec ho políbila. Pak se odtáhla a otočila se na spící dvojici. Sirie jí pozoroval, teď už se spokojeným úsměvem. Naklonila se nad ty dva a lehce s nimi zatřásla. "Nerada vás budím, ale měli by jste vstávat, za chvíli jsme v Bradavicích," Charlie se ušklíbla na jejich protestující tváře, kterou před chvílí měla i ona sama a šla najít svůj hábit. Ostatní ji napodobili. Za pár minut vystupovaly na nádraží.
Sirius s Jamesem šli napřed a probírali jejich úžasně strávené Vánoce. Za to Lil s Charlie se zdržely opodál.
"Charlie? Kam to pořád koukáš?" zeptala se Lily, když už několik minut pozorovala svou kamarádku.
"Ale… nikam," odpověděla a dál koukala na Katrin Ostenovou.
O co se to sakra snaží? Zírat a házet úsměvy na Siria?! Pche... Tak to teda ne…Na mýho Siria ne!
"Hej, Charlie!" Lily luskla prsty před jejím obličejem a Charlie se na ní zmateně podívala. "Copak to nevidíš?! Koukni na ní!" Charlie pohodila hlavou ke Katrin a dál nasupeně koukala na ní a na Siria, který se právě otočil a došel i s Jamesem k nim. Cestou rozhazoval úsměvy a pak líbl Charlie na tvář.
"Copak? Nějak se mračíš?" postavil se před Charlie a měřil si jí pohledem. Pak se koukl směrem, kam dopadal její pohled a to, že nebyl zrovna přívětivý. Pak se otočil pohledem zpět k Charlie a pobaveně se usmál. "Ostenová?" znovu se usmál.
Žárlí…
"Jo," odvětila suše a dál Katrin propalovala pohledem. Tu peroxidní blondýnu nesnášela. Myslela si o sobě že je královna Zmijozelu, ale opak byl pravdou. Namyšlená nána, ostatně jako všechny ostatní zmijozelské dívky i chlapci. Už jednou málem vyletěla z kůže a to ji jen viděla, jak Siriusovi nadbíhá. Teď se snaží ještě víc, protože si jí nebelvírský krasavec nevšímá.
"Charlie…" ozval se spokojeně.
"Se na ní podívej..!"
"Zlato," pobaveně jí přerušoval.
"Kráva,"
"Miláčku-"
"Coura!"
"Charliiiie..!"
"Žárlit… můžu ne?!" pohledem se přemístila na Siriuse.
"Jasně a strašně ti to sluší," přistoupil k ní blíž, položil ruku na tvář a políbil na čelo. "Ale teď si z toho nedělej vrásky," smál se. Jamie a Lily už se dávno někam vypařili. "Nějaká Ostenová je mi ukradená," řekl přesvědčivě a majetnicky černovlásku objal a políbil, aby všichni viděli, že o nikoho dalšího nemá zájem. Charlie chvíli přemýšlela nad odpovědí, ale pak jen lehce pokývala hlavou. Musela přiznat, že se cítí trochu nejistě. Přeci jenom to byl Sirius Black, ten Black, s tou pověstí. Zachytila pohledy přihlížejících, slyšela jejich šuškání. V jejich očích teď vypadala, jako další Siriusovo pobavení. Až Sirius přerušil její negativní přemýšlení, když ji vzal za ruku, usmál se a vydal se skrz zasněženou krajinu ke kočárům s testrály. Charlie si ještě nemohla odpustit výhružný pohled mířený ke Katrin, která se ho snažila ignorovat a dál se snažila oslnit Siria.

O pár chvil později...

"Ehm..?" odkašlala si Charlie směrem ke Katrin Ostenové, která si k nim právě přisedala do kočáru.
"Nějakej problém?" Katrin se otočila na Charlie a dala si jednu ruku v bok.
"Jo a dost velkej," na Charliině tváři se už rýsoval vyprovokovaný obličej. Ostatní jen mlčky přihlíželi a občas někdo pootevřel pusu, aby promluvil, ale zase si to hned rozmyslel.
"Tak si zvykej, tohle je poslední kočár, nehodlám jít pěšky ty huso," Charlie pootevřela pusu a přemýšlela nad nejefektivnější nadávkou, kterou by právě teď použila.
"Cos to řekla?! Zkus to zopakovat..!" Charlie vstala a rukou už v hábitu hledala hůlku. Když už bylo jen kousek od toho, aby po Katrin začala metat kletby, rychle si před ní stoupl Sirius. "Charlie, kašli na to, jo?" byla jak časovaná bomba. Stačí trochu přiložit do ohně a bouchne. Charlie se ho ještě několikrát snažila odstrčit. "Prosím," koukl na ní a chytil za ruce. Pomalu jí vzal hůlku a pozoroval jí, přičemž její pohled směřoval za jeho záda na Katrin. Naštval jí, neměl jí bránit. Docílil akorát toho, že před tou nánou vypadá hloupě. Po chvíli se ozval i James.
"Lidi… snad se nic neděje, je to jen cesta," sám věděl, že to není jen obyčejná cesta a z pohledu Lily poznal, že Charlie se schopná Katrin i uškrtit. Tedy ne, že by jim to vadilo… "Fajn," procedila Charlie skrz zuby a sedla si zpět a Sirie vedle ní. Jakoby to nečekala - Katrin si sedla vedle Siriuse. Charlie na ní ještě hodila pár vražedných pohledů a pak se podívala na Lily pohledem 'Já jí zabiju' a Lily jí její pohled mírně odkývala. Sama by to asi taky udělala. Pak otočila pohled pryč. V Charlie bublal vztek, kdykoli se otočila na Katrin, držela se, aby se nezvedla, nevzala si od Siria svojí hůlku a nezaklela jí, popřípadě jí jednu nevrazila. Což by taky byla ideální možnost, zasloužila by si. Když na ní svůj pohled upřela už asi po páté, nemohla si nevšimnout, jak se snaží se před ním všemožně nakrucovat a letmo se ho dotýkat. Už brousila zuby, odpočítávala vteřiny a každý centimetr cesty kdy kočár konečně zastaví a oni budou u hradu. Ty chvíle jí přišli dlouhé, jak hodiny. To, že všichni mlčeli k tomu nijak nepomáhalo.
"Mohla bys toho sakra nechat?!" ticho a okolní zvuky přerušil Siriusův hlas. Charlie se překvapeně podívala, ale byla ráda, že to udělal sám. Ještě chvilka a neudržela by se. Katrin se ušklíbla a zároveň se zatvářila nechápavě. Pak ale začala věnovat pozornost svým tmavě nalakovaným nehtům. Možná pochopila, že pro dnešek bylo provokace až dost. Všem spadl kámen ze srdce. Charlie se už netvářila vražedně a dokonce se jí na tváři rýsoval vítězný úsměv. Sirius se k ní přišoupl ještě blíž a přehodil ji ruku přes ramena. Charlie se o něj spokojeně opřela a už Katrin skoro ani nevnímala, pokud to tedy bylo možné.


2550365.jpg picture by Marthuska
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janisha Janisha | 12. listopadu 2007 v 16:50 | Reagovat

Well-turned!=)

2 Nikkushka Nikkushka | 12. listopadu 2007 v 18:48 | Reagovat

wow!!!!!!!!!!! hele to nejefektivněji máš od Baky ne? =OD

3 Maysie Maysie | 12. listopadu 2007 v 19:06 | Reagovat

Dík.. =P

Niky..No nemám no, ale ta psychologie mi už leze mírně na mozek..xD

4 *Liší* *Liší* | 12. listopadu 2007 v 21:28 | Reagovat

No, dlouho jsem se tu nebyla...Docela pěkná povídka..Ale, ehh nic proti, ale všimni si rozdílu, mezi tvými povídkami a Janishy povídkami...Docela rozdíl mezi nima, co..? Obě dvě máte pěkné povídky a každá je píšete jinak..Ale od jedná z vás, se mi líbí víc..( Neřeknu od který)...Jinak fajn, už bez dialogů..chváálííím..:-)

5 Maysie Maysie | 12. listopadu 2007 v 22:32 | Reagovat

Jej..je jasný, že každá píšem jinak ne?Sme jiný..Nálady to uvlivňují..No prostě..Nikdy sem netvrdila, že píšu stejně nebo líp jak Janish.. =)

(ani to říkat nemusíš..xD) Jani je spíš na ty povídky bez dialogů..já se bez nich neobejdu..Ale liší, všimni si..jiných povídek jinde..To je samej dialog..Nejsem na tom až takhle..I když..Dialogový povídky se mi líběj víc..Líp tím vyjádříš co ten dotyčnej chce.. =)

6 *Liší* *Liší* | 13. listopadu 2007 v 19:01 | Reagovat

Já vím, že každá píšete jinak..Ovlivňuje to nálada, počasí, stě všechno kolem nás...Obě píšete hezky..Já už ani nevím, co jsem tím komentářem chtěla říct...

7 Maysie Maysie | 13. listopadu 2007 v 20:54 | Reagovat

Super.. =D

8 *Liší* *Liší* | 13. listopadu 2007 v 22:22 | Reagovat

Jo, super..=(

9 Nikkushka Nikkushka | 15. listopadu 2007 v 15:21 | Reagovat

Náhodou mě se ty dialogový povídky líbí víc, dokážu se do toho děje víc vžít

10 Maysie Maysie | 15. listopadu 2007 v 15:52 | Reagovat

Tak nějak.. =)

11 Janisha Janisha | Web | 15. listopadu 2007 v 22:22 | Reagovat

No já moc dialogy nemusím, nedokážu se v tom vyjádřit...:)

12 Janisha Janisha | Web | 15. listopadu 2007 v 22:27 | Reagovat

Jo... já jsem možná moc velkej pesismista, zatímco ty píšeš optimisticky.Hodně, ale v těch povídkách vidím, to co píšeš na icq... nébo, jakl píšeš...:)Třeba já si myslím, že píšu, tak jak i mluvim.Aůe ty máš odlišný styl psaní i mluvu.No dneska sme se o tom i bavily:)

13 Maysie Maysie | 15. listopadu 2007 v 22:30 | Reagovat

No máš pravdu..Na povídkách si dávám víc záležet no.." Ehm..to slovo se tam hodilo.." že?xD Jn..ze mě optimismus přece září.. O=)

14 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 20. prosince 2007 v 17:48 | Reagovat

Je to super... No, konečně se Sirius trochu krotí... :)

15 Maysie Maysie | 23. prosince 2007 v 1:55 | Reagovat

Zatím..

16 luckily luckily | Web | 25. března 2008 v 21:03 | Reagovat

páááni, taky bych asi žárlila, mít kluka jako Sirius....:)))  a asi bych se neudržela a jednu ji fakt prostě vrazila..

jo a pokud to z toho nevyplynulo, tak tohle bylo skvělý..:)

17 Kestler Kestler | Web | 27. března 2008 v 19:37 | Reagovat

Celkem by mě zajímalo, jak dlouho Siriusovi ta jeho věrnost vydrží.

18 Eliota Eliota | Web | 6. dubna 2008 v 18:39 | Reagovat

podle názvu sjem si myslela bůh ví co :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly