12.Kapitola - Sbohem Bradavice

10. prosince 2007 v 20:33 | Maysie |  Můra a Motýl*
Tak...12 kapitola...

______________________________________________________________________________________________________________


O několik týdnů později...


"Mám to, mám to!" vřískala Lily po společence hned jak do ní vběhla. Její křik vyrušil Charlie, která spokojeně podřimovala v Siriusovi náručí a Jamese, hrajícího si se zlatonkou. James rychle chytil zlatonku a zastrčil jí do kapsy.
"Co máš, zlato?" zeptal se a čekal, až si k němu přisedne. Lil, ale dál šťastně poskakovala kolem pohovky a mávala před sebou s nějakými deskami. Charlie a Sirie na ní jen napjatě koukali.
"Výsledky..!"
"Výsledky čeho..?" ozvala se Charlie.
"OVCE!"
"Ale… měli přijít o prázdninách," zatvářil se Jamie nechápavě a natáhnul k Lily ruku.
"Jo ale… stačila trocha přesvědčování," zatvářila se spiklenecky a přisedla si k trojici na pohovku.
"Šikovná," pousmála se Charlie a natáhla se pro své výsledky, které jí Lil podala. Pak je podala ještě Siriusovi a Jamesovi.
"Vážně," přidal se Sirie a dal se do čtení svých výsledků. Lily po nich jen pokukovala a čekala jejich reakce. Své výsledky už měla dávno přečtené.
"Takže jsme všichni vším prošli?" ozvala se Charlie a ostatní obdařila úsměvem. Ti jen nadšeně přikyvovali.
"Jo. Jen jsem málem neudělal ty lektvary," řekl James a složil své výsledky a zastrčil je do hábitu. Lil se jen usmála tím typem 'ale prosím tě...' a nadšeně svého přítele objala.
"Tak to by chtělo nějak oslavit, nemyslíte?" Lily její skvělá nálada stále neopouštěla. "Třeba, jak přijedeme domů. Ze školy," trochu sklesla nad představou, že tu je naposled. Bradavice milovala se vším všudy a školou žila. S výjimkou, že teď byl přednější James.
"No víš, Lil, my nemůžeme," ozval se Sirie a omluvně se usmál. "Plánujeme společnej začátek prázdnin," Charlie přikývla.
"Aha," poklesla.
"No my vlastně taky nemůžeme, Lil."
"Jak to?"
"No, máme něco v plánu," zazubil se James.
"Že o tom nic nevím?"
"Teda vlastně, dneska jsem ti o tom chtěl říct," nejistě se usmál a zajel si rukou do vlasů.
"Tak to potom jo," smála se. "Tak teda jindy," řekla posmutněle a ostatní souhlasili, následně začali probírat páteční odjezd z Bradavic. Už jen tři dny mají na to, aby si to tu pořádně zapamatovali. Každá promarněná chvíle v předchozích ročnících jim teď přišla ke smutku. Báli se, že odjedou a nedokážou si školu pořádně zapamatovat.
Šestice vyšlých studentů seděla v bradavickém expresu a zamyšleně koukala na hrad za oknem, který se tyčil na druhém konci jezera. Využívali poslední chvíle si hrad zapamatovat takový jaký je, než se vlak rozjede a zmizí za krajinou, která hrad zahalí. Pomalu se rozjel.
"Neboj, budeš si to tu dobře pamatovat. A kdybys náhodou zapomněla, připomenu ti to," James se pousmál a přitáhl si Lily k sobě do náruče. Obmotal jí ruce kolem pasu a spojil je na břiše. Mlčky položila svoje ruce na jeho a položila si hlavu na nabízené rameno, tak, že byla čelem opřená o jeho krk. Sirie měl hlavu položenou v Charliině klíně a lehce mu cuchala vlasy. Remus seděl v rohu s nějakou knížkou a Peter se mačkal v rohu sedačky, kde byl rozvalený Sirie. A jak jinak, se cpal. Poslední dobou se jim trochu stranil. Každý z nich se těšil na prázdniny a volno než jim začnou praxe na jejich budoucí povolání. Praxe jim začínali v půlce prázdnin. Ale tak či tak, museli přiznat, že po škole se jim bude stýskat.
Vlak začal pomalu ubývat na rychlosti a všichni si toho byli moc dobře známí. Po několika vteřinách vlak dojel do stanice a zastavil. Pobrali své kufry a vydali se z vlaku na nástupiště, kde je už čekali rodiče. Až na Siriuse. Jeho rodiče byli někde u známých. Říkali, že tam zůstanou minimálně měsíc. Měl dokonale dům pro sebe. Nechtěl se tam už vracet, ale prozatím neměl na výběr. Věděl, že pokud odejde, tak od rodiny nedostane ani cvrček, takže doufal, že práce půjde dobře a bude s moci odstěhovat co nejdřív.
"Tichošlápku, pak se ještě domluvíme. Určitě musíme něco podniknout!" ozval se ještě James a se všemi se loučil.
"Jasně, že Jimmy," prohodil s úsměvem Sirie a stejně, tak jako James se loučil. S Charlie byl domluvený, že se staví doma a pak se přemístí za ním. James se horlivě loučil s Lil, i když si už domluvili schůzku ještě na dnešní večer.
Ti dva to bez sebe vážně nevydrží… pomyslel si a pousmál se. I když dobře věděl, že je na tom stejně. Peter už se někam vypařil a Remus se zrovna loučil. Pak zamířil k rodičům. Sirie ještě doprovodil Charlie k jejím rodičům a pomohl jí s kufry. Nástupiště už se pomalu, ale jistě vyklidňovalo a tak se taky pomalu vypařil. Nečekal ani na Reguluse, který jak si vzpomínal, se jen staví doma a odjede za rodiči.
Charlie dorazila s rodiči domů a vrhla se zabalit si čisté věci. Především ty letní. V Bradavicích neměla ani čtvrtinu svého šatníku, protože většinu času stejně strávila ve školní uniformě. Ne, že by se rodičů chtěla zbavit, ale už se těšila na Siriuse, jako by ho neviděla snad měsíc. Na okno jí zaťukala sova. Přeběhla k oknu a vpustila jí dovnitř.
Kdo by to mohl být? Blesklo jí hlavou. Otevřela dopis a byl od Lil. V dopise psala, že už dneska jede k Jamesovi - jeho rodiče se rozhodli jet na dovolenou, kterou by si rádi sami užili, jak Lily psala. Jen se pousmála a přihodila dopis k věcem, které si balila k Siriovi. Rozhodla se, že jí odepíše později, nemohla se už dočkat, až h znovu uvidí. Sova už zase odletěla a na okno teď ťukala další. Přesněji tmavě hnědý výr s bílou lysinkou. Došla k výrovy, který zůstal sedět raději na okenním parapetu, když zpozoroval zrzavou kočku, plížící se ode dveří. Vzala si od něj pergamen, který jí podstrkoval uvázaný na své nožce. Přistrčila k němu ještě misku se zrním a pak otevřela dopis.


Charlie,

vím, že asi před hodinou jsme se viděli naposled a že tohle teď nejspíš působí komicky, ale je to tak. Už se mi začalo stýskat. Hrůza, byl sem zvyklej tě u sebe pořád mít a teď když tě nemám mít chvíli pod kontrolou a u sebe tak se mi to vůbec nelíbí. Můžu se ukousat nudou a nedočkavostí. Doufám, že přijdeš co nejdřív. Už se nemůžu dočkat.

Tvůj Sirius

Nemohla se neusmát. Předposlední slovo se jí líbilo. Tvůj… Vzpomněla si na časy, kdy spolu nebyli. Jak jí tenkrát zval na rande a ona mu bláhově řekla, že raději by šla s Peterem. Jasně, že by nešla. Ale přece jen, Sirie byl sukničkář a ona netoužila po tom být jen další trofejí na jeho seznamu.
"Mami! Kde mám tu tašku?" křikla z pokoje na svojí matku a ta jí v zápětí odpověděla.
"Dole Charlie!" vyběhla z pokoje a do tašky s věcmi si přihodila ještě několik věcí.
"To je strašné," zaklela její mamka a spočinula na ní pohledem. "Sotva se vrátíš ze školy, tak už zase mizíš," řekla posmutněle.
"Ale mami. Říkala jsi, že ti to nevadí. Kdyby ti to vadilo-"
"Ne zlatíčko, jistě, že ne. Hlavně dávej-"
"Pozor, já vím mami," usmála se a snažila se vyhnout přednášce své matky, jakou jí dělávala doma každé prázdniny, když si chtěla vyrazit. "Ahoj tati!" křikla ještě a čekala na odezvu otce.
"Měj se hezky holčičko," odpověděl a matka ještě políbila svojí dceru na čelo.
"Vy taky mami. Ahoj!" naposled s usmála a s obří taškou a menší kabelkou na rameni se přemístila.
Přemístila se přímo do přijímací haly, kterou teď osvětlovalo jen venkovní světlo skrze okna. Chvíli stála a prohlížela si jí jako minule. Pustila velkou tašku na zem a s lehkým prásk dopadla na zem.
"Charlie!" ozvalo se někde nad ní z třetího patra. "Hurá, že jsi tady, trvalo to věčnost," Sirie rychle seběhl shody.
"Naposled jsme se viděli asi před hodinou," víc už nestačila říct, protože si jí k sobě přitáhl a políbil. Obmotala mu ruce kolem krku a po chvíli se odtáhla. "Taky tě ráda vidím,"
"Víš, jaká to byla věčnost?" zeptal se vyčítavě.
"No určitě hrozná," pronesla už s menším záchvatem smíchu.
"Hodláš provokovat?" spiklenecky na ní koukl. Charlie se spěšně odtáhla a koketně pokývala hlavou. "No jak chceš!" začal se smát a přehodil si Charlie přes rameno. Ze začátku nevěděla co má v plánu a tak se ani nebránila. Když se chtěla začít bránit, bylo už pozdě. Nesl si jí na zádech k sobě do pokoje.
"Ale tohle není fér! Nemůžu se bránit," snažila se stále se smíchem obhájit.
"Ale mně se to líbí," začal se smát ještě víc a vešel do svého pokoje. Pomalu Charlie položil na postel, přestal se smát a usmál se. Ta se vyzývavě odtáhla a došoupala se na druhý konec postele. Svůdně se zadívala do šedých očí, které zářily jako dvě hvězdičky. Nepřetržitě se díval do jejích, tak krásně tyrkysových a pomalu se přibližoval. Chvíli zůstal jen tak sedět naproti ní. Sama se k němu natáhla a přitáhla si ho za lem bílé košile, co měl na sobě. Otevřel pusu a chtěl něco říct.
"Já...." ale nenechala ho nic říct a políbila ho. Tušila, co jí chce říct. Věděla to. Ale nebyla si jistá, jestli to myslí vážně. Říct tyhle dvě slova už něco znamená. Nechtěla to slyšet a pak se zklamat. Věřila mu, ale malá nejistota jí stála jako malá překážka ke štěstí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 **Lucy** **Lucy** | 10. prosince 2007 v 20:51 | Reagovat

Charlie nechtěla slyšet "miluju tě" ?Divim se, ale pěkný;) pokračuj, jak jinak;)

2 Maysie Maysie | 10. prosince 2007 v 20:56 | Reagovat

Divíš..?No možná za chvíli nebudeš.. Já nvm.. Přece jenom.. Byl to hroznej sukničkář..xD

3 Anduel Anduel | Web | 10. prosince 2007 v 21:14 | Reagovat

jééé, to bylo nádherný:))) jinak s tím miluji tě...asi se moc nedivím, ale moc se ti ta kapitolka povedla! jinak se samozřejmě moc chci spřátelit *tlemí se jak idiot-neboli velice přirozeně*:)))

4 Maysie Maysie | 10. prosince 2007 v 21:29 | Reagovat

Díky =) .. No.. Nevím, asi by to chtěla slyšet, ale pořád se bojí, že by to pak nemuselo dopadnout dobře? *nechce prozrazovat děj tak s rozborem končí..xD A taky se přiblble usmívá.. =D * Já teda spřáteluju =)

5 ilča ilča | Web | 11. prosince 2007 v 17:27 | Reagovat

klasnej blogg<3

6 pantherka pantherka | Web | 11. prosince 2007 v 17:42 | Reagovat

jejda, nádherná povídka, romantika, to je moje :)))) Fakt super. Jinak máš nádhernej vzhled a strašně hezky se tu pobývá. Ani se mi nechce pryč, normálně Strašně se těším na další kapču  :)))

7 Maysie Maysie | 11. prosince 2007 v 18:20 | Reagovat

Kuju =) No romantika..taky jí můžu.. [ hodně ] =D

8 Nika Nika | Web | 12. prosince 2007 v 1:33 | Reagovat

Na túto poviedku som natrafila len dnes, ale som za to veľmi rada. Je úžasná! Kapitola bola nádherná a ja dúfam, že ďalšia sa tu už čoskoro objaví :)))

9 Nikkushka Nikkushka | 12. prosince 2007 v 16:40 | Reagovat

Hele chtěl jí říct miluju tě? nechtěl jí říct třeba něco v tom smyslu že jí podved? =OD

10 Nika Nika | Web | 12. prosince 2007 v 17:03 | Reagovat

To by bola iná "sranda" :D.  Inak, ale ale aj vtedy, keď boli v Komnate najvyššej potreby, jej chcel niečo povedať, ale ona povedala, že potom :)

11 Maysie Maysie | 12. prosince 2007 v 18:47 | Reagovat

Nika : Kuju ti.. =)

Nikky: jak bys dvěma slovama řekla.."podved sem tě.." ? byli to dvě.. a chtěl říct miluju tě.. =)

Jn..víte.. Asi nvm jestli bych si nechala říct od "sukničkáře" že mě miluje.. ale asi jo..ale já nvm..neumím vám to vysvětlit.. =) Třeba si chce bekt jistá.. ? =P

12 Nikkushka Nikkushka | 12. prosince 2007 v 18:51 | Reagovat

no tak já nvm ale kdyby řek podved sem tě, tak by to bylo zajímavější =D

13 Maysie Maysie | 12. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

Ne hele ne ne ne..xD

14 Nikkushka Nikkushka | 13. prosince 2007 v 14:00 | Reagovat

Ale dyt si mi to slibovala .... ;O( =OD

15 Maysie Maysie | 13. prosince 2007 v 16:16 | Reagovat

neslibovala..ale..dojde..k tomu..

16 barbora barbora | 14. prosince 2007 v 15:10 | Reagovat

uplne krasna poviedka:D strasne super:D

17 Maysie Maysie | 14. prosince 2007 v 22:03 | Reagovat

Díkes =)

18 Nika Nika | Web | 15. prosince 2007 v 1:23 | Reagovat

Ja už mám po tejto poviedke absťák...však už čoskoro pribudne nová kapitola? *smutne pozerá očami*

19 Maysie Maysie | 15. prosince 2007 v 12:22 | Reagovat

Už jí tam máš.. =)

Absťák? to je tak nakažlivá?=D Já vím, že moje lenost je nakažlivá, ale, že by i povídky? no téda.. =)

20 Massie Massie | 1. ledna 2008 v 3:35 | Reagovat

Škoda že už nebudou v Bradavích..ale zas to bude jinak zajímavý..=)

21 Maysie Maysie | 1. ledna 2008 v 4:12 | Reagovat

Njn..nějak sem to musela vymyslet.. =P

22 luckily luckily | Web | 26. března 2008 v 20:01 | Reagovat

no teda... páni, tohle bylo hustý a skvělý a prostě nááádherný....:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly