17.Kapitola - Není to lehké

26. prosince 2007 v 22:15 | Maysie |  Můra a Motýl*
Takže.. 17 kapitola.. Musím přiznat, že nechápu proč se při těch sladkých scénách vždycky culím jak idiot.. =P No to nechme, raději.. Jinak na to, že jsem plánovala maximálně 15 kapitol..tak teda.. =)
No nečekejte nic zajímavýho.. je to jen další prodlužovací kapitola před koncem..
Hezký čtení...

____________________________________________________________________________________________


Zelený prášek dopadl na zem a jí ovinuly světle zelené plameny. Cestování přes letaxovou síť neměla moc ráda. Počínaje tím, že se dá lehko ušpinit.
Vzít si tu bílou košili asi nebyl nejlepší nápad... Postěžovala si v duchu. Počkala ještě pár chvil a pak vystoupila z krbu. Rukou si instinktivně zajela do vlasů a upravila jejich formu, po cestě sítí. Ani se nerozhlédla a už do někoho narazila.
No fajn, pěkně to začíná... Zastěžovala si v duchu a vymýšlela omluvu. "Omlouvám se, měla jsem dávat pozor," omluvila se sehnula se pro tašku, která jí spadla na zem. Ani se nekoukla na osobu, do které narazila.
"Ne, to já se omlouvám. Nekoukal jsem na cestu..." sehl se společně s ní.
Ten hlas... Teprve teď se podívala na toho, do koho narazila. Nebo, on jí? Dívala se do tváře člověku, který jí tolik ublížil. Do těch šedých očí... Vzala tašku a vstala.
"Charlie," spěšně se postavil a chytil ji za zápěstí, aby mu neutekla "Počkej prosím..."
"Pust mě," ani nečekala až jí pustí a rukou se mu vysmekla. Obešla ho a zamířila k výtahům. Zrychlila krok k výtahům, už s ním nechtěla mluvit. Slyšela ho, jak na ni volá, ale neotáčela se. Jen zrychlila. Skoro doběhla k jednomu výtahu a jen těsně do něj vběhla. Rozpačitě se usmála na další cestující a jen skrz mřížky sledovala Siriuse jak dobíhá k výtahu a snaží se jí zastavit. Než ho ztratila z dohledu, zpříma se mu dívala do očí. Dávala mu najevo, jak moc jí ublížil a zároveň se ho pohledem tázala, jak se vůbec ještě opovažuje na ní mluvit...
Vyjela do pátého patra a vystoupila z výtahu. Zaklepala na dveře kanceláře a po vyzvání vešla.
"Slečna Williamsová? Právě včas," usmála se na ní její nadřízená. Drobná postarší brunetka.
"Ano, dobrý den," tiše hlesla a nechala se zavést do kanceláře.
"Tady budete po dobu zaučování pracovat. Budete vyřizovat jen nějaké, prozatím jednoduché formuláře a obstarávat schůzky Melindě Stonesové, zástupkyni samotného ministra," pousmála se a pokračovala, "pracovní doba je pro vás od osmi do tří hodin odpoledne. Kdyby jste potřebovala s něčím pomoct, vedle vás má kancelář Vivien, tedy slečna Locková, stejně jako vy na zaučení. Všemu rozumíte..?"
"Ano, zajisté," pokývala hlavou a rozhlédla se po 'své kanceláři', vlastně tedy menší místnosti tři krát tři metry.
"Takže můžete začít s těmito spisy," řekla a poukázala na hromadu spisů na stole "Přeji příjemný den."
"Děkuji," počkala až odejde a pak zasedla za stůl.
Teď závidím Lily to její bystrozorství... Byl zase nápad.. Pracovnice ministerstva kouzel… Podívala se na hromadu spisů co na ní čekala.
"Čím dřív se do toho pustím, tím dřív budu mít pokoj,"
A tím dřív ti přinesou další... Našeptávalo jí její svědomí. Jak vtipné.. Pomyslela si a raději se dala do spisů.

***

"Tak co? Jaké to je na ministerstvu?" Optávala se Lily své kamarádky, jakmile dorazila na domluvenou schůzku do cukrárny.
"Hrůza, hned první den mi naložili celou haldu spisů. A kdyby to alespoň nebyla taková nuda... Samé běžné, obyčejné přestupky..."
"Určitě zábavné," pousmála se zrzka. Charlie jen přitakala a na chvilku zmlkla. Zamlkle se lžičkou dloubala ve svém zmrzlinovém poháru a převalovala jahodu z jednoho konce na druhý.
"Potkala jsem Siria,"
"Co? Teda, jo? Mluvili jste spolu?" div se Lily nezakuckala, hned sháněla informace.
"No, vlastně ani moc ne, chtěl se mnou mluvit, ale já sem odešla. Tedy… skoro utekla," povzdychla si. Skoro doufala, že se se situací už vyrovnává a do toho… zase on.
"Vážně..? Charlie, měla bys ho asi vyslechnout. Co když ti má, co říct? Třeba s ní vážně nespal, James mi říkal, že-"
"Lil, já... ráda bych tomu věřila, že s ní nespal, ale je to těžký. Našla jsem je spolu, v posteli... nahý, jak by jsi si to vyložila ty?"
"Ale-"
"Nech toho prosím... vážně bych tomu ráda věřila,vždyť to víš... znamenal," zasekla se a pod pohledem Lily opravila svou formulaci, "znamená pro mě hodně..." Lily se usmála a už se k tomuhle tématu nevracela.
Celý zbytek týdne se Charlie dařilo Siriusovi vyhýbat. Vlastně šlo jen o ranní příchod a odpolední odchod. Proto ráno chodila vždy brzo, aby na něj znovu náhodou nenarazila a z práce, stáže, mnohdy odpoledne odcházela až kolem půl čtvrté. Pro jistotu. To už všichni, co se zaučovali měli být pryč.
Byl pátek, poslední den. Zbývali jí už jen dvě hodiny práce. Všechny spisy už měla hotové, schůzky Melindy Stonesové vyřízené a tak vyhoupla nohy na stůl a vytáhla si knížku, kterou jí darovala Lily. Nebyla z knihy zrovna nadšená. Lily věděla, že čte nerada, vypadalo to jakoby to udělala schválně. Přečetl si stručný obsah knížky na jejím vnějším listu a dala se do čtení.
Co mi tím chce naznačit? Chce mi snad naznačit, abych mu odpustila? I přes to? Vyslechnout ho? Lily proč mi to děláš..?! Respektive, knížka byla o podobném příběhu...
Někdo zaklepal na dveře. Shodila svoje nohy ze stolu. "Ano?" do dveří nakoukla Viv.
"Charlie, mám prosbu,"
"Jakou?"
"Víš, já nějak nestíhám a nemám dodělané ještě ty spisy a teď tu čekají dva formuláře na vyřízení, nemohla bys mi vypomoct?"
"Jo, jasně. Stejnak mám už vše hotové," pousmála se a položila knihu na stůl.
"Děkuju moc," poděkovala Vivien a zalezla zpět do své kanceláře. Charlie si na stole srovnala svůj bordel a čekala na příchod dotyčné osoby. Po chvilce se ozvalo zaklepání.
"Dále," hlesla a vzala si tužku do ruky. Dveře se otevřely a ona pohlédla ke dveřím.
U Merlina, proč mi to děláš?! Vyplašeně koukala na mladíka ve dveřích. V ruce držel onen formulář a jen překvapeně koukal. Nejspíš nečekal, že na ní narazí. Charlie mezitím poplašeně uhnula pohledem a zakoukala se do stolu. Po chvilce si i dokonce přitáhla nějaký jiný formulář, aby si nepřipadala tak hloupě. Zavřel za sebou dveře a namířil si to na židli naproti Charlie.
"Charlie,"
"Slyšela jsem, že jde o vyplnění nějakého formuláře?" Chovala se jinak. Profesionálně. Dělala, jakoby byl pouhý její zákazník. Neutrálně na něj pohlédla a natáhla ruku pro formulář. V zápětí jí ho podal.
"Chtěl bych ti to vysvětlit," ignorovala ho, ale i bystře poslouchala.
"Jméno?" přišlo jí trapné se na to ptát, ale rozhodla se postupovat profesionálně.
"Dej mi šanci, prosím,"
"Datum narození?" ani nečekala odpovědi a pomalu dotazník sama vyplňovala. Ani by se jich nejspíš nedočkala. Sirius si mlel svou a ona se snažila vyplnit onen dotazník, aby to měla co nejrychleji za sebou.
"Charlie, přestaň prosím a chvíli mě vnímej," upřel na dívku prosebný pohled a snažil se ji chytit za ruku, ale nepovedlo se.
"Jde jen o zaučení, že?" ihned zaškrtla položku 'Ano'.
"Sakra, já s ní nic neměl!" rozkřičel se zoufale, když stále hrála svou hru a jeho přítomnost, přítomnost Siriuse Blacka, který jí zlomil srdce, ignorovala.
"Ale, neříkej!" křikla na něj a odtrhla oči od formuláře "A co jste dělali?! V posteli a nahý..? Snad jste si nehráli na doktora?!" postavila se a opřela se rukama o stůl. Neudržela svou chladnout tvář, stále to pro ni bylo bolestivé téma a tak se dala do útoku.
"Nebuď ironická, prosím tě," stoupl si taky, "nic jsem s ní neměl!"
"A proč bych ti to měla věřit?!" obešla stůl a stoupla si naproti němu.
"Protože tě miluju," chvíli pozoroval její zaražený pohled, ale pak sebral svou poslední odvahu a přitáhl si jí k sobě. Cítil, jak se chvěla a stále pozoroval její vyplašený výraz. Přitáhl si jí ještě blíž a naklonil se k ní. Nejdříve se zlehka svými rty otřel o její a pak jí opatrně a něžně políbil. Přidržoval si jí za pas, aby mu neutekla. Ale jak po chvíli poznal, nemusel se toho bát. Sice stále neoplácela jeho polibky, ale neodtahovala se a ani neprotestovala. Chvíli to trvalo, ale nakonec lehce pootevřela svá ústa. Pomalu a zlehka do nich vnikl svým jazykem. Chvíli si pohrával s jejím horním rtem a lehce po něm přejížděl. Trvalo to snad věčnost, ale nakonec se uvolnila. Ruce měla položené na jeho hrudi. Malé jištění, kdyby ho chtěla odstrčit. Chtěla a věděla, že dělá to, co nemá, ale zároveň nechtěla a ani nemohla. Začala mu jeho polibky oplácet a zapojila i svůj jazyk. O chvíli později si pohrávala s jeho jazykem a polibky prohlubovala. Jakoby to byla věčnost, co ho nepolíbila...
Pozvolna se odtáhl a otevřel oči. Sledoval její zavřená víčka a něžně jí pohladil po černých vlasech.
"Všechno bude zase dobrý..." její rty se chvěly, stejně jako ona celá. Pustil její pas a chytil ji za ruce. Byly studené. Viděl, jak je nervózní a neví co dělat. Sklopila hlavu k podlaze a otevřela oči. Nechtěla se střetnout s jeho pohledem. Lehce vytáhla své ruce z jeho a poodstoupila několik kroků od něj.
"Nemáš právo si zahrávat s mými city..." zašeptala a otočila se k němu zády, vykročila ke dveřím.
"Počkej-"
"Nehraj si se mnou... prosím..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký konec by ste rádi u povídky Můra a Motýl?

Dobrý! Přece Happy-end! 86.9% (146)
Nějakej neutrální..Aby zůstali kamaradi 3% (5)
Špatnej. Žádnej Happy-end 10.1% (17)

Komentáře

1 Quistynka Quistynka | 26. prosince 2007 v 22:29 | Reagovat

Ty vogo, tak to je tragický a ono to už vypadalo tak slibně!!No, ale netvrdím, že se mi to nezamlouvá, protože chvilka toho napínání nám neuškodí, ne??=o)

2 Quistynka Quistynka | 26. prosince 2007 v 22:30 | Reagovat

A ještě jsem stihla první koment, poprvý za můj život, a to jako fakt!!! No tak se rovnou zmíním, že píšeš úplně suprově a tuhle povídku miluju!! A moc!!

3 Anduel Anduel | Web | 27. prosince 2007 v 10:58 | Reagovat

tak to je úžasný a dokonalý a skvělý! moc a m oc se ti to povedlo! rychle další posííím:)

4 Madlenka Madlenka | Web | 27. prosince 2007 v 14:47 | Reagovat

Už se nemůžu dočkat jak to vlastně dopadne...

Jenom by mě zajímalo, co si představuješ pod slovem neutrální konec??

5 Maysie Maysie | 27. prosince 2007 v 14:51 | Reagovat

Quistynka: Neuškodí.. =)   A dík =*

Anduel: Dám se do ní.. =P

Madlenka: Já tě ani nevím.. Třeba, aby mu odpustila, ale zůstali přátelé? Je to taký divný..ale nvm jak jinak..

6 Jane245 Jane245 | Web | 27. prosince 2007 v 16:59 | Reagovat

Nádherná kapitolka :) naozaj mas velky talent :) klobuk dolu

7 Peťka Peťka | 27. prosince 2007 v 21:14 | Reagovat

dóóóóst dobrý fakt skvělý!!!!už aby tu byla další kapča!!!

8 Nikkushka Nikkushka | 28. prosince 2007 v 9:32 | Reagovat

Heh tak ten konec byl krásnej. ale neutrální konec ne! prosim! nesnášim takový ty kecy že "budeme kamarádi" =OP

9 Madlenka Madlenka | Web | 28. prosince 2007 v 10:56 | Reagovat

Mno, tak naž z nich udělat jen přátelé, tak to buď ten dobrý nebo špatný :)

10 Maysie Maysie | 28. prosince 2007 v 14:27 | Reagovat

Jane245: Děkujuuu.. =*

Peťka =)

Nikky: já taky moc ne no.. Tak ale..tohle si pod tím neutrálem asi představuju..

Madlen: no já už mám tak nějak rozhodnuto... Takže.. buď dobrej konec.. (51%)

Nebo špatnej.. (49%)

O=)

11 Ewilan Ewilan | Web | 28. prosince 2007 v 17:13 | Reagovat

to bylo krasny! moc rada si prectu celou povidku. je to tak uzasne napsany.procitene a popisujes sebemensi detail. nadhera!

12 Sami Sami | 28. prosince 2007 v 19:27 | Reagovat

No mě přijde,že žádná povídka s Poberty nemůže mít dobrej konec:-(((

13 Maysie Maysie | 28. prosince 2007 v 19:35 | Reagovat

Ewilan =)

Sami: proč myslíš..?

14 Madlenka Madlenka | Web | 28. prosince 2007 v 22:45 | Reagovat

hej, SAMI, souhlasím s tebou, ale jen pokud se autor drží knížky Rowlingové ;-)

15 Maysie Maysie | 28. prosince 2007 v 23:13 | Reagovat

To v plánu nemám.. =)

16 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 29. prosince 2007 v 0:13 | Reagovat

:) sem si už myslela, že to bude happy-end... :( no nic... na tan šťastný konec ( doufám, že bude šťastný) si budu muset počkat do příští kapitolky... :)

17 Maysie Maysie | 29. prosince 2007 v 0:59 | Reagovat

Jej..si myslela, že je tohle konec..? =)

Ještě pár kapitolek bude.. =)

18 **Lucy** **Lucy** | 2. ledna 2008 v 21:01 | Reagovat

Si hráli na doktora..proč ne?:D

19 luckily luckily | Web | 26. března 2008 v 21:04 | Reagovat

pááááni, já jsem z toho konce nemohla...:) moc se ti tahle kapča povedla..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly