2. kapitola

2. prosince 2007 v 23:04 | Maysie |  Nucená...*
Tak je to tu..slíbila jsme do konce výkendu..=) Ale ještě tu mám pár omluv..Chtěla bych se omluvit za případné chyby a překlepy..Nadále se chci omluvit Nikky za kapitolovku, kterou jsem jí slíbila a ještě ani nenapsala.Mám začátek..Kousek.Ale vážně nevím jak mám začít..Budu se snažit co nejdřív..Ale kapitolovku na nějaký čas pozastavuju..Sry..Potom se chci omluvit za kapitolovku "Vrátil se..?" blbej název, vím, ale v tu chvíli mě nic jinýho nenapadlo..Měla bych napsat poslední kapitolu, ale chci aby byla originální a tak to chce čas..A naposled kapitolovka "Můra a Motýl" stydím se moc.. Zasekla jsem se u milostný scény.. *červená se* No a zkrátka tam nechci házet cenzuru nebo tak..Ale zase nechci, aby to působilo moc nadrženě nebo tak.. =P A ani jako bych se v tom nějak nevyznala..Sice netvrdím, že jo..Ale nejsem outsider.. =P
Tak a teď ještě jednou..se omlouvám a příjemné čtení.. =)
PS: Nevím jestli teď něco přibyde..Pouštím se totiž do opravení Můry a Motýla, abych to mohla poslat Evče a zveřejnit u ní.. =) Tak a ještě házím písničku co mi k tomu..trochu de..=) Snad vám poběží celá, mám zkušenosti, že písničky přes imeen běžej divně, čili jen 30 vteřin třeba.. =) no Ehm..snad to hraje..xD

____________________________________________________________
Vlak zastavil a Lily a obě její kamarádky vyšli ven. Naposledy se rozloučily .Nevěděla, jestli je teď bude moct vídat. Vše bylo tak komplikované. Naposled je objala, posmutněle se usmála a vyrazila z nástupiště. Cestou na sobě cítila něčí pohled. Tak silný pocit. Otočila se a viděla Jamese. Stačil jí jeden pohled do těch jeho oříškově hnědých očích a všechny výčitky a smutky, kterých se ve vlaku alespoň trochu zbavila, nebo se jí na ně podařilo na chvíli zapomenout, byly zase tu. Zastavila se v kroku a koukala se na něj. Nebyla schopna se hnout. Z Jamesova pohledu šla vyčíst jen jedna otázka. Proč..? A také zklamání a smutek. Přesto, že jeho srdcervoucí pohled dopadal přímo na ni, stačil se ještě usmívat a odpovídat své matce, která se s ním vítala. Oči se jí začaly lesknout. Jak ráda by za ním šla. Zůstala s ním… Nemůže. Ale chce… Trápí se možná ještě víc jak on… Možná bude šťasnej… Najde si jinou dívku… A založí si rodinu… A ona? Nikdy na něj nezapomene…Přivřela víčka a pohled sklopila k zemi. Rychle se otočila a vyběhla přepážkou devět a tři čtvrtě ven, kde jí už čekala její matka.
A teď..z jiné vzpomínky…
"Jamesi?" ozvalo se mu za zády a otočil se.
"Hm, Hanah?"omluvil se matce a poodešel s Hanah stranou.
"Víš, jak ve vlaku…musely jsme tě vyhodit…Lily už je na tom tak dost špatně. A kdyby tě viděla," začala omluvně.
"Hanah, co s ní je? Můžeš mi to vysvětlit?" koukal na Lilyinu kamarádku a čekal.
"Víš já… Ti to říct nemůžu," James otevřel pusu a chtěl namítat. "Ale, tohle by ti mělo odpovědět na všechny otázky," podala mu zmuchlaný dopis. "Vysvětlí ti všechno. Proč se tak chová." Už se chystala odejít.
"Hanah? Děkuju…" mírně se na ní usmál a rozevíral dopis.
"A Jamesi?" Jamie nadzvedl tázavě hlavu od dopisu a koukl na Hanah. "Miluje tě…" pousmála se a zmizela v davu. Byl jí vděčný. Rychle rozevíral dopis a četl.
Lily,
je mi to líto, že ti to musím říkat takhle, ale vzhledem k bezpečí naší rodiny nám nezbylo nic jiného než tento návrh přijmout. Budeš se vdávat.Jistě víš, že ten kouzelník od vás co je tak obávaný se údajně vrací k moci a zabijí obyčejné lidi jako jsme my. Proto jsme s tatínkem přistoupili na návrh pana Lestrangea a domluvili ti sňatek s jeho synem Rodolphusem. Tím by jsme měli být v bezpečí. Možná ho znáš, studoval také tam co ty.Ve Zmijozelu. Svatba je domluvená týden na to co se vrátíš. Vše je připravené, jen šaty si musíš vyzkoušet. Jsem si jistá, že pro bezpečí rodiny se obětuješ. Tak za týden doma.Mám tě ráda.
Máma
James chvíli vyvoraně koukal a dopis. Vše teď chápal. Jak tohle může matka udělat? Měl chuť se za Lily rozběhnout nedovolit jí to udělat. Musel vymyslet plán. Strategii. Nemohl jen tak vtrhnout k Evansovým a odvést si ji. Rozhlédl se po nástupišti a mávl na Siria který si to k němu namířil. Sirie oficiálně začal bydlet u Potterových a tak či tak jeli k nim. Ukázal mu dopis a cestou domů vše detailně probrali.
"Sirie, nemůžu jí tam nechat,"
"Neříkám, že jo, jen říkám, že to nebude nejlehčí jí jen tak unést od oltáře,"
"Já vím. Ale pro ní to chci risknout. Zvládnem to Tichošlápku…" Sirie pokýval hlavou.
"Tak to, aby sme začali vymejšlet plán," pousmál se. James přikývl a dali se do práce.
Otřela si slzy, nuceně vstala a zamířila do koupelny. Osprchovala se studenou vodou, jako by snad ještě doufala, že to je stále jen sen a studená voda jí pomůže se probudit. Bohužel. Krutá realita jí nedovolila ponořit se jinam… do snu…
Vyšla zpět do svého pokoje v županu a s ručníkem na hlavě, kde už na ní čekaly ty paní z agentury…
Čas dělal divy a kolem půl dvanácté bylo vše připraveno. Vyzážistka a kadeřnice už odešly a Lily tiše seděla v županu ve svém pokoji. Tiše koukala a využívala poslední chvíle před tím než do pokoje vtrhne její matka a přinutí ji se obléknout. Nebo ještě hůř Petůnie. Neměla náladu jí vidět a poslouchat ty její věčné narážky. Začala by do ní rýpat jako už první den. Nepřímo se posmívala a dávala jí vlastně najevo jak ona se má, že má toho svého Vernona. Vypaseného prase leda tak.. Ale má ho ráda asi, to musela uznat. Za to ona..? Škoda nad tím přemýšlet. Ze vzpomínek jí vytrhlo klepání na dveře. Matka. Přesně jak věděla, donutila jí se obléknout. Počkala až odejde a oblékla si šaty a ostatní doplňky. Když se natahovala pro zlatý náhrdelník se znakem rodiny Lestrangeů, zavadila o stříbrný řetízek od Jamese. Pousmála se při té vzpomínce. Ohlédla se ke dveřím a místo zlatého náhrdelníku si nasadila onen stříbrný. Stříbrný řetízek se stříbrným srdcem a vyrytými iniciály… Jejich iniciály... Vzala svatební kytici a tiše vyšla ze dveří.
"...berete si zde přítomnou Lilyan Evansovou, za svou právoplatnou manželku, budete…"
"Ano beru."
"Slečno Evansová, berete si zde přítomného Rudolphuse Lestrangea, za svého právoplatného manžela, budete jej milovat a ctít do konce svého života dokud vás smrt nerozdělí?" slova kněze jí zvonili v hlavě. Ne. Jak ráda by to řekla…Přece, by nelhala…Nebude ho milovat a už vůbec ne ctít…
"Já..." začala potichu, když v tom jí někdo přerušil.
"Já mám námitku." ozval se známí hlas. Zavřela a znovu otevřela svá víčka. Doufala, že je to on… Nesmysl…Jak by o tom věděl..? Otočila se a vážně…Stál tam… přišel si pro ní…
"Lily!" okřikla dceru matka a upozornila ji, aby vystoupila z auta. Cukla sebou a pak jen nad svými myšlenkami zakroutila hlavou. Jak bláhové a naivní, myslela si. Všichni už seděli v kostele a očekával se příchod nevěsty. Ženich stál znuděně u oltáře a rovnal si kravatu. Nezbylo jí nic než vystoupit a jít k vstupním dveřím kostela. Šla nejpomaleji jak jen mohla, doufala, že by se její tajné přání, ano ta naivní myšlenka splnila. Jak procházela dveřmi cítila slabou vlnu energie, která se jí rozplynula v těla. Dalo se čekat, že kostel zabezpečí proti kouzlům. Dlouhá ulička k oltáři jí teď přišla až moc krátká na to, aby znovu zpytovala svědomí. Kdyby nebyla tak… hrdá a připustila si lásku k němu dřív... mohli spolu být dýl… mnohem dýl… Vše by možná dopadlo jinak…
"Lil?" nadzvedla hlavu od podlahy a za pomalé chůze se rozhlížela kolem sebe. Po pár vteřinách hlavu znovu svěsila.
"Už blázním... slyším tvůj hlas… jak mě voláš... jsme vážně blázen… promiň, já nechtěla, aby to takhle dopadlo… Miluju tě a vždycky budu..." špitala si pro sebe a popotáhla. V pláči jí zabránila matčina slova, která jí to zase vyčítala. Nesmí brečet. Rozmazala by si přece líčení. Hořce se usmála.
"Zlato, nejsi blázen," Lily se zastavila. Přemýšlela jestli vážně blázní a tohle je jen výsledek jejího zoufalství nebo by to mohla být pravda? Ale kde je..? Většina svatebčanů upřela své zraky na nevěstu a tak se znovu pomalu dala do chůze.
"Al-e, jak to?" pokud do téhle chvíle nebyla blázen z hlasu, který slyší, tak teď byla blázen z toho, že mluví s hlasem její lásky, který je nejspíš jen výplodek její fantazie.
"Ty sis vážně myslela, že tě tu nechám..? A navíc, moje pýcha by neunesla to, že mě si řekla Ne a teď se tu vdáváš," i když ho neviděla, slyšela náznak smíchu.
"Jamie, ale…" vydechla. Nová naděje…
"Zlato, skrč se," nekladla otázky a skrčila se. Svatební kytice jí vypadla z ruky. Zmizela. Díky ženichovu vyjevenému výrazu a ukazujícímu prstu na místo, kde před chvíli stála se všichni přítomní zadívali jeho směrem. Vypukl chaos. Zatím co Lily a James byli skryti pod neviditelným pláštěm, kouzelníci a čarodějky splašeně křičeli. Stále, ale neměli vyhráno. Pod pláštěm se mohli pohybovat jen krokem, jelikož museli dávat pozor, aby nebyli vidět Lilyiny svatební šaty. Vše by se tím zmařilo. Zrychleně oddechovala a snažila se držet krok. Už jen kousek. Dveře… "Jamesi..?"
"Lily, až pak. Pojď prosím," zmlkla a snažila se jít rychleji. Už. Jsou před dveřmi. Teď honem. Ve chvíli, kdy chtěli vyjít ven neviditelná zeď je zastavila.
"Sakra," zasupěl James a hledal hůlku.
"To snad ne…" zažadonila a znovu se rukou dotkla neviditelné zdi. Marně. Náhle se ozvalo tiché prásk a neviditelná zeď zmizela. "Co..?"
"Sirie má vážně talent se objevit ve chvíli když ho potřebuju," usmál se James a spěšně prošel dveřmi.
"Honem vy dva! Mám to přenášelo Dvanácteráku!" Jamie ze sebe a Lil stáhl plášť a spěchal k Siriovi.
"Skvěle, tak honem..!" byli už kousek od dveří a tak na ně nikdo ze vnitř kostela nemohl vidět. Najednou se Lily zasekla. Jamese vyrušilo cuknutí za ruku, která zapříčinilo její zastavení. "Lily..? Co se děje? Pojď prosím,"
"Já… nemůžu… oni… jsou teď všichni v nebezpečí…"
"Lily, prosím tě promluvíme si o tom potom, teď pojď, ano?" naléhal na ni. Neměli čas. Byla jen otázka času, kdy se zmatení svatebčani budou davem chrlit ven z kostela. "Budou v pořádku, slibuju..Už je to zařízené," Lily otevřela pusu. "Žádné ale. Slibuju, ale teď už pojď," políbil jí na čelo a prosebně se usmál.
"Chtěla jsem říct jen dvě slova," nechápavě se na ní podíval. "Miluju tě…" usmála se a vyšla vstříc Siriusovi. James byl rád. Spěšně dohnal krokem Lily a společně se dotkli přenášela. Okolí kolem nich se zatočilo a všichni tři zmizeli v dáli.
Objevili se až někde na zahrádce pěkně vyhlížejícího domku.
"Nevěsta na útěku," nedokázal si Sirie odpustit vtipnou poznámku, ale pod pohledem Jamese a úsměvem Lily se potichu ztratil. James udělal pár kroků, které ho dělily od Lily a přivinul si jí k sobě.
"Co, že si to před chvílí říkala?" zeptal se.
"Um," naoko se zamyslela. "Myslím to, že tě miluju. Tohle myslíš..?" usmála se.
"Přesně to," úsměv jí oplatil a pevně objal. Nemohl teď vyjádřit jako moc mu chyběla a jak moc rád jí má zpět. Jen mlčel a všechny emoce, které jí tak toužil říct vložil do polibku. Neřešila, jak se to dozvěděl. Pouze byla vděčná, že si pro ni přišel. Úzkost a výčitky v jejím srdci vyměnila láska a štěstí, kterého se od teď už nikdy nehodlala vzdát...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Inkognito Inkognito | 3. prosince 2007 v 14:13 | Reagovat

Jak ty máš ráda šťastý konce,ale to já taky xD  tak když jinak nedáš DLOUHEJ KOMENT:Mě se to moc líbí, ale tobě přece taky ne?xD Nejvíc se ti přece líběj ty tvoje..=D Tak teď vážně, je to moc pěkný,abys náhodou netriumfla J.K.Rowlingovou ty moje malá spisovatelko.Tak a teď du číst další povídky...

2 Bulínek Bulínek | 3. prosince 2007 v 15:57 | Reagovat

pěkný bude ještě ňáká  kapča?

3 Maysie Maysie | 3. prosince 2007 v 16:14 | Reagovat

Lucy..Inko : jako..dobrý no..xD

Bulínek:chystám ještě epilog..krátkej asi a pak už ne..=) no měla to bejt jednorázovka  O=)

4 Nikkushka Nikkushka | 3. prosince 2007 v 18:28 | Reagovat

Hele Marti fakt moc pěkný, mě se tvoje povídky fakt líběj, ale mají jednu dost výraznou vadu....... Je na ně strašně moc dlouhá čekací lhůta =OD

5 Maysie Maysie | 3. prosince 2007 v 19:30 | Reagovat

Jej..já už se lekla co mi budeš vyčítat..xD Uff..*sem si oddychla..*xD jako já vím..ale ta škola a to všechno..O vánocích to nahradím a budu přidávám až budou nějaký komenty..xD Dneska možná splácám ještě Epilog k tomuhle.. =)

6 Madlenka Madlenka | Web | 3. prosince 2007 v 19:59 | Reagovat

ale šťastný konec má bohužel jen tvoje povídka... pak to dopadne vše jinak Lily a James mrtví a Sirius v Azkabanu... ale co, ať si spolu ten čas, než je přepadne lord Voldemort užijou :)

7 Maysie Maysie | 3. prosince 2007 v 20:27 | Reagovat

Nebuď pesimista..Já za Rowlu nemůžu..Ale bez tohohle by nebyl Harry a jeho svět..Vím že neskončej dobře ale co naděláš..tištěnou knihu už nezměníš..Zabila bych jí za to.. =D

Možná..možná..tuhle budoucnost změním v epilogu..?Pokusit se o to můžu.. =P

8 Madlenka Madlenka | Web | 3. prosince 2007 v 22:10 | Reagovat

nn já nejsem pesimista, ale jen kdyz si to vemes tak si sebe moc neužijou a chudák můj Siriusek v Azkabanu a kdyz se z něj dostane zapadne za oblouk, ale vše nemůze koncit dobre...

ale HP je úžasná knízka...

9 Maysie Maysie | 5. prosince 2007 v 14:18 | Reagovat

Jo..je..ale nelíbí se mi konec určitejch postal..Tak třeba Brumbál mi nějak nevadí..Ale Siri, Jamie a Lil..Šve mě..=)

10 Jenny Jenny | Web | 24. prosince 2007 v 0:36 | Reagovat

áááááááááááá to bylo užasný...a When You´re gone přímo miluju...

11 Maysie Maysie | 24. prosince 2007 v 1:08 | Reagovat

Dík, já vlastně taky a i když se sem až moc tak nehodí.. Tak přece jenom trošku jo ne? =)

12 Melissa Melissa | Web | 22. března 2008 v 15:23 | Reagovat

jů mayse já tu bulím jako malé dítě a vše ještě podtrne ta písnička. prostě já nemám slov to bylo překouzelné a ta jeho poznámka nevěsta na utěku. boha ten sirius je v některých situacích upe šílený. to že si měla vzít toho lestranga blééé se divím, že si nehodila mašli. nechápu jak jí mohla matka takhle vyměnit.

13 Ann Ann | Web | 18. května 2008 v 17:04 | Reagovat

jůůů,tak to je fakt krásný!!teda ale nechápu,jak přišli zroivna na lengstrangeho....ble,fuj,být na Lilyiným místě,zdrhla bych dávno a pokud ne,sebevražda by byla taky přijatelnější.....fakticky moc krásný,ještěžě to dopadlo dobře...

14 Maysie Maysie | 18. května 2008 v 21:32 | Reagovat

Někoho sme tam prostě potřebovala, někoho váženýho..:D

Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly