1.Kapitola

4. ledna 2008 v 17:44 | Maysie & Panthy |  Osudový zlom - x
Tákže, první kapča, všichni to sice čtete u Panthy, ale házím to sem taky, a aby ne, když sem tuhle hrůzu psala já.. =DD
Další je na Panthy :o)

__________________________________________________________
Lily byla plně zabraná do představování svých kamarádek a taky občas obdařila nějakou tou nadávkou Jamese, který už byl dostatečně z dosahu. Na May se teď hrnulo spousty otázek od Madison, Cat a Jane, které se o ní snažili zjistit co nejvíc. Zmateně ani nestíhala odpovídat, dokud je nepřerušila Lily a nedonutila je nastoupit do vlaku. Skoro každé kupé ve vlaku bylo plné nebo částečně obsazené. Cat nakoukla do jednoho kupéčka, kde seděl jen jeden vystrašený prvák a škodolibě ho vykopla, holky stihla ještě obdařit zářivým úsměvem.
"Tak prosím," uklonila se jako číšník, který vede hosty ke stolu. Její hosté se pobaveně usmívaly, jen od Lily schytala podrážděný výraz. Když Cat viděla nadechující se zrzku k tomu aby jí mírně seřvala rychle se ozvala: " Já vím si primuska, o ničem takovém nevíš, nic se nestalo," zářivě se usmála a dodala "Nastupovat prosím."
"Začínáš bejt ještě větší šašek než Potter." Ušklíbla se primuska a vešla do kupé, kde už ostatní její kamarádky seděly. Cat vešla zvesela za ní.
"Lily? Co je vlastně Potter zač?" zeptala se opatrně Maya, když se všichni usadily. Všechny nejdříve vykuli oči na May a pak čekaly reakci tázané. May nevinně hleděla na Lil, která si jí spíše měřila pohledem. Kouká na mě jako bych jí ho snad chtěla přebrat…Blesklo jí hlavou.
Proč se sakriš ptá? No, stejně by se dřív nebo později zeptala, takže Lily nebuď paranoidní a v klidu odpověz. A vůbec co děláš?! Ona je nová a vyplašená, je logické, že se ptá, a ty si jí ke všemu měříš pohledem jako by ti snad Pottera přebírala... O bóže, já sem už asi vážně paranoidní..! Tentokrát proud myšlenek pohltil ty Lilyiny. Nadechla se a v duchu přemýšlela nad tou nejhorší nadávkou, kterou by toho milého Pottera zahrnula.
"Potter je ten největší frajírek co znám," nadechla se z novu a pokračovala "Rozmazlený fracek a myslí si o sobě bůhví co." Dořekla a s nezájmem protočila oči.
"A taky je to skvělý, vlastně ten nejlepší famfrpálový chytač na světě." Přidala se Jane a vychutnávala si nakvašený pohled Lily.
"A navíc i dost hezkej, ale to už si určitě poznala May." Mrkla ke zmiňované Madi. May se nervózně usmála.
"To myslíte vážně holky?!" ozvala se dotčeně Lily a pohlédla na Cat a rychle dodala : "Ty se ani neozejvej laskavě!" křikla na ně a vstala "A těď, když mě mé milé přítelkyně omluvíte, jdu do prefektského vozu." Řekla s nádechem jasné ironie a otevřela dveře kupé.
"Tak hodně štěstí, Jamie je taky primus." Zašklebila se Cat a nahodila pobavený výraz.
"Bože za co mě trestáš?!" povzdechla si Lil a nasupeně odkráčela z kupéčka do prefektského vozu. Chvíli se nic nedělo a pak se do ticha znenadání ozvala Madi. "James je primus?" všechny oči v kupé se přesunuly na Cat, která si pohrávala s nehty.
"Ne, primus je Rem," řekla jakoby to byla dávno jasná věc. "Jen... No když byla tak skvěle v ráži, nemohla sem si nechat ujít jí ještě trošku nažhavit." Andělsky se zaculila a holky vybuchly ve smích.
Zbytek cesty strávily bez Lily, která byla ještě nejspíš naštvaná na Cat a její plodný den humoru.
"Na co tak koukáš May?" optala se Jane tázané když zamyšleně koukala před sebe. Maya se na ní nechápavě podívala.
"No na tohle přeci," řekla automaticky a ukázala do prostoru před sebou a otočila se zpět na nechápavou Jane "Ty to nevidíš?"
"A co?"
"Ty testrály," ozvala se Cat a přešla k hnědovlásce "Nevidí je každej." Natáhla ruku před sebe a pohladila zvíře po hlavě. Usmála se na Mayu a ta si konečně ulevila. Nebyla jediná kdo je viděl a tak ani divná.
"Už sem o nich četla," ozvala se Madison "Vidí je jen ten, kdo viděl něčí smrt." Řekla odtušeně a koukala, no na to co neviděla.
"Půjdete už, nebo tu hodláte zapustit kořeny? Mám hlad." Vyručila je Jane a uvelebila se v kočáru.
"Aby nám chudinka neumřela hlady." Poznamenala pobaveně Cat a společně s May a Madi vlezly do kočáru.
Jak brzo poznaly Lily už seděla u nebelvírského stolu a pozorovala ruch kolem ní. Holky si to namířily rovnou k ní.
"Slečno Lottová, na okamžik," stařík s bílými vousy položil svou ruku Maye na rameno, vyplašeně na něj koukala "Omlouvám se, nechtěl jsem vás vyděsit," omluvil se a pokračoval "Vzhledem k tomu, že jste u nás nová musíme vás nejprve zařadit do koleje, pojďte prosím se mnou." Pokynul a Maya ho následovala. Podle stolů a vlajek si stačila domyslet, že koleje jsou čtyři. Doufám, že se dostanu k holkám…Přála si v duchu a vyslala jejich směrem obávaný výraz. Všechny na ní ukázaly zdvihnuté palce a úsměvy, aby jí alespoň trochu dodaly odvahu. Povzdychla si a následovala ředitele školy. Všichni žáci byly již na svých místech a Maya po boku ředitele školy. Byla čím dál tím nervóznější. Tolik očí na ní koukalo...
Ředitel si ujednal klid a do místnosti vešla profesorka McGonnagalová se zástupem nováčků. "Milý žáci, stejně tak jako každý rok Vás zde opětně vítám. Ale nyní Vám chci představit vaší novou spolužačku Mayu Lottovou, přestoupila k nám z Krásnohůlek a proto jí zařadíme jako první," mrkl na Mayu spod půlměsíčkových brýlí, která se nervozitou div nesesypala "A pak i naše nové prváky." Dodal s úsměvem, když si všiml vyplašených pohledů nováčků. Pokynul rukou a May se pomalým tempem doploužila na stoličku. Nyní se nad ní vznášela ruka profesorky McGonnagalové s moudrým kloboukem. Jen proboha ne do toho mrzimoru nebo co to je... I když s mojí odvahou bych se do nebelvíru dostala jen těžko…Přemýšlela o tom málu co se cestou o kolejích dozvěděla ve vlaku. Její přemýšlení přetrhl až ten opelichaný klobouk.
"Ale, ale.. neměla by ses tak podceňovat," začal na ní mluvit. Ten klobouk mluví! Klobouk roztáhl trhlinu úst do úsměvu "Jistěže mluvím a nemusíš se bát, slyšíš mě jen ty," Uffff "Takže jak už jsem říkal, neměla by ses tak podceňovat, hlavu na to máš a v Mrzimoru by tě byla škoda. Do Zmijozelu tě taky nepošlu... Máš odvážné srdce i když o tom pochybuješ má milá," no to vážně.. "Takže ať je to tedy Nebelvír!" poslední slovo vykřikl nahlas a od nebelvírského stolu se rozlehl hlasitý potlesk. Spadl jí kámen ze srdce. Pozvolna mířila k holkám.
Lily zrovna po očku pokukovala k pobertům, lépe řečeno k Jamesovi. Možná se změnil, i když pochybuju... Ale musím uznat, že přes ty prázdniny... Nechtěla si to přiznat, ale to jeho věčné "Hej Evansová!" jí chybělo. Pozorovala ho jak upřeně někam kouká. Když se od objektu na pár vteřin odtrhl nesměle se na něj usmála. Ale on? Neusmál se a vrátil se pohledem tam, kde byl dřív. Co to mělo znamenat?! Ptala se sama sebe div nepropadala panice. Otočila se.
Bože, proč na mě pořád kouká? Ty oči, nedokážu se od toho pohledu odtrhnout! On se usmál! No tak teď ty, usměj se! Nařídila si a vyslala úsměv směrem k Jamesovi. Ten nahodil ještě větší úsměv. Po chvilce cukl pohledem, byla ráda, ale i zklamaná. Do těch očí by koukala pořád.
"Dvanácteráku!" potichu křikl Black a dloubl kamaráda loktem do žeber.
"Héj! Co? Auu!! Tichošlápku!"
"Evansová se na tebe usmála!"
"Hm."
"Ty nejsi rád?!"
"Možná začínám brát vážně tu tvojí radu si najít někoho jinýho." Podotkl a usmál se na Mayu. Sirius jen s otevřenou pusou koukal na Jamese, jakoby se snad o něco praštil.
"To tvoje věčné 'Hej Evansová!' mi bude chybět." Podotkl a nasměroval pohled na dívčí osazenstvo.
Zatím došla k místu, kde seděly holky a přisedla si. On se smál na Mayu.. A ne na mě.. Jak..? Ostatní dívky zatím Maye blahopřály a tak se přidala i Lily, která se právě teď cítila nesvá. Je sice pravda, že ho nesnáším, ale on se smál na někoho jiného!
A proč ti to sakra tak vadí? Vždyť ho nemáš ráda.
Ale byla sem na to zvyklá!
Tohle není důvod a ty to dobře víš.
Mlč, nebudu se hádat se svým svědomím.
Jak myslíš. Svědomí se uraženě stáhlo do temné části mysli a už nedutalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

1.Kapitola dočtena.. ?

-> Klik <-

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 4. ledna 2008 v 18:17 | Reagovat

ale jdi, jakou hrůzu :DDD Mě se to náhodou líbí :p Možná že si i pospíšim :D

2 Maysie Maysie | 4. ledna 2008 v 18:23 | Reagovat

Bych ti radila.. =D

Ale mmnt!

To pak další bude na mě..ou..xD

Njn..pospěš =D

3 Hayddé Hayddé | Web | 4. ledna 2008 v 18:43 | Reagovat

mě se to tak líbí, uplně moc, sem tak zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet!

4 Maysie Maysie | 4. ledna 2008 v 19:20 | Reagovat

Hayddé věř, že já taky :o)

5 pantherka pantherka | Web | 4. ledna 2008 v 19:39 | Reagovat

njn O=D Jenže já sem od přírody lenoch :D Ale možná na to na chvilku zapomenu O:D

6 Heart Heart | 4. ledna 2008 v 19:40 | Reagovat

Zas hnus nad hnus.Já tě opravdu nechápu,jak ty můžeš psát.Jenom se vnucuješ jiným blogům,aby jsi měla velkou propagandu.Asi si myslíš,že jsi nějaká veliká mediální hvězda,co?Docela k smíchu.Celá seš k smíchu.Ubohost nad ubohostí.

7 pantherka pantherka | Web | 4. ledna 2008 v 19:41 | Reagovat

a to se teda Mays musim zastat! Nikomu se nevnucuje a píše hezky!!!! A ubohá neni... Co takhle říct, co se ti na jejím psaní nelíbí, co???? To ne, viď?

8 Maysie Maysie | 4. ledna 2008 v 20:01 | Reagovat

Potrefená husa se vždycky ozve?

Njn, človek si zvyk. Tobě se nic nelíbí. Leda tak tvůj obraz v zrcadle? No nevím. Jestli jde co líbit.

A Heart, všimla jsem si že sis zašla do psychologický poradny? Teda žes začala psát háčky a čárky všude a nejen občas? Něbo, že by to byla dřív skleróza? Zamysli se.

A směj se, já se můžu smát jen tobě.. A tomu čemu ty říkáš " odvaha v srdci a kritika"...

Netřeba komentovat, že? A připomínám, zvracet jinam =)

9 Enervate Enervate | Web | 4. ledna 2008 v 21:30 | Reagovat

Maysie, tohle je krásná kapča, moc se ti povedla. A Enn ji dokonce i pochopila. :o))) Sem moc ráda, že sem tě mohla poznat. :o)

Jo a toho "srdíčka" si nevšímej, jen blbě čumí a nehorázně kecá. Já ani nechápu, proč sem leze, když se jí/jemu to nelíbí. A pokud de o tu ... ehm ... mediální hvězdu? Tak tady si k smíchu jedině ty, Heart, bcs mi přide, že se tak chceš zviditelnit jen a jen ty! May to totiž nepotřebuje, ji už zná moc lidiček! A ty lidičky tady chodí určo rádi a dobrovolně!!!

Sr Mayi, ale tohle mě vytáčí prostě. Nechápu lidi, kterým dělá dobře prudit ostatní, bcs oni sami se na nic takovýho nezmůžou.

Píšeš krásně! Písej dál! Nenech se odradit. :o)

10 Heart Heart | 5. ledna 2008 v 0:24 | Reagovat

Zajímavý,Enervate,jak můžeš vědět,že blbě čumím,když mě nevidíš.Udivují mě tvé schopnosti,jsi jednička.Klobouk dolů,před tebou.

11 Maysie Maysie | 5. ledna 2008 v 0:32 | Reagovat

Copak? Umíš se chytnout jen te smyčky co použila Enervate? Na nic jinýho odpovědi nemáš..?

A pak kdo tu je ubohej, vid srdí.. =DDDDDDDDDDDDDD

12 rose rose | E-mail | Web | 5. ledna 2008 v 12:03 | Reagovat

Maysie má pravdu proč se chytáš jen smyček, který se tu použijí...podle mě nedokážeš odpovědět na pravý smysl a nebo si to ani v hlavě nedokážeš srovnat :D

To Maysie: je to krásný a těším se až budete pokračovat ;)

13 Damien Damien | 5. ledna 2008 v 15:12 | Reagovat

Heart:prosím tě, najdi si nějakou jinou "inteligentní" zábavu a běž si své problémy ventilovat jinam, tady o to nikdo nestojí!

Maysie: nenech se odradit nějakou ubohou závistivou slepičkou, tvé povídky jsou vážně dobré!

14 Maysie Maysie | 8. ledna 2008 v 17:10 | Reagovat

Dík..  na Heart se kašle.. =D

15 Nikkushka Nikkushka | 10. ledna 2008 v 19:37 | Reagovat

chicht to sem zvědavá =D

16 Maysie Maysie | 10. ledna 2008 v 23:24 | Reagovat

Ty abys nebyla Nikky =P

17 Anduel Anduel | Web | 11. ledna 2008 v 15:18 | Reagovat

mi došlo, že jsem to asi komentila jen u panthy...he, holky já z vás nemůžu...se jdu zahrabat jako:-))) no moc se ti to povedlo, prostě se klaním...moc se mi líbí ten nápad a hlavně to, jak to píšete:))) prostě šikulky. no moc se ti to povedlo a panthy snad hejbne kostrou a napíše co nejdřív další, i když jí s tím kvirencem chápu:-)

jo a potom k jednomu srdíčku, které místo mozku obdrželo prázdnou lebku...prakticky se na tebe ani nemůžu zlobit, spíš tě jen litovat, protože člověk, který píše hnusný komenty jen tak(protože žádný příklad toho, co ti vadí si nenapsala). a i kdyby se ti to z nějakého zvláštního důbodu nelíbilo, tak tě nikdo nenutí číst. maysie, podle mě (i když si myslím, že sama určitě nejsem) píšeš nádherně, čtivě...prostě sem moc ráda chodím číst, tak koukej psát dál.

a klokane koukej si hejbnout s další kapčou! evžooo, jinak...

18 Maysie Maysie | 11. ledna 2008 v 15:30 | Reagovat

Děkuju :o)

Já myslím, že jí vadí svět HP? a vše okolo.. ale to je tu asi srdí špatně.. ;)

19 aislyn aislyn | 11. ledna 2008 v 22:24 | Reagovat

juj...tak to bylo suuuper...a strašně zvědava jak to bude dál a jak to nakonec dopadne

20 Maysie Maysie | 11. ledna 2008 v 22:59 | Reagovat

Díkes.. =)

21 **Lucy** **Lucy** | 13. ledna 2008 v 15:26 | Reagovat

Naše milá Heart,

všichni tu maj pravdu. Nejsi tady vítána. Nechci tady opakovat to, co bylo řečeno přede mnou. Maysie ještě zapomněla, když ti  tak krásně doporučila tu psychologickou poradnu, tak bys měla vědět, že se za čárkou-to je tohle ","  se píše mezerato je tohle " ".Vysvětlivka- tohle  "   je uvozovka.

Jo a ještě něco, už sem nelez.Sice je pěkný, že nám tady cpeš svoje úžasný, chytrý a nekompromisní nesmysly, co tvoje hlavička sem tam vyloudí, ale nás to nezajímá.

Dík, že sem přestaneš psát kraviny.Vlastně,..raději sem nepiš vůbec.

Děkuju :*

Tvoje Lucy

22 **Lucy** **Lucy** | 13. ledna 2008 v 15:28 | Reagovat

Jo a Martí?Píšeš skvěle a jsem ráda, že se nenecháš odrazovat takovejma primitivama, jako je Heart.

23 Merisa Merisa | Web | 23. ledna 2008 v 10:01 | Reagovat

Líbí se mi to ... a ani teď nevím, jak tohle může skončit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly