3.Kapitola

26. ledna 2008 v 0:00 | Maysie & Panthy |  Osudový zlom - x
Další kapča k OZ, snad se bude líbit.. =P
Další je na Panthy.. :o)
Sry, líbí se mi ten čas vložení.. =D

___________________________________________________________
Dál stála na místě a pozorovala portrét Buclaté dámy jak kamsi mizí. Když konečně byla schopná pohybu, vrávoravě se otočila a zamířila chodbou pryč.
"Kde je Evansová?" vytrhl Jamese z flirtování Siriusův hlas. Ten jen s nezájmem pokrčil rameny a odtáhl Mayu k pohovce. Ta sice vznášela námitky, ale pak povolila. Sirie jen protočil panenky a vyšel opět ze společenky. Rozhlédl se a napravo od sebe spatřil konečky Lilyiných vlasů mizících za rohem. Hned se tím směrem vydal a po chvíli došel na místo, kde se zastavila. Seděla na okně a koukala do dály na zapadající slunce. "Evansová, jsi v pohodě?" zeptal se jí mírně.
"Jo," řekla neslyšně. Stejně věděl, že není. Viděl ji jen z profilu a tak dobře zaregistroval slzu, která se kutálela po její tváři jako malá perla. Vzápětí jedna perla následovala další.
"Hele já vím že nejsi," řekl a šel k ní blíž. "Hlavně prosím tě nespadni," řekl a Lil se ušklíbla.
"Kdybych chtěla spadnou, tak už jsem spadla."
"Fajn," řekl a přisedl si naproti ní. "Hele já vím, že k sobě s Jamesem patříte,"
"Potter si to zjevně nemyslí," i když nechtěla tímhle před ním odhalila svoje city, ve kterých si nebyla jistá ani ona sama.
"Hele Ev… Lily, prostě patříte a hotovo." Řekl rozhodně a ona se jen smutně pousmála.
"Už je pozdě…"
"Ale není, co to říkáš?!"
"Vždyť víš. Celý dobu co jsme tu, visí pohledem na May. A… já nechci jim to kazit… už jsem zkazila dost…"
"Co to zase plácáš?" nahodil nechápavý obličej. "A já si bláhově myslel, že jsi nejchytřejší z ročníku," řekl a Lily se pousmála.
"Už si vybral, stejnak je to jenom moje chyba…"
"No v tomhle ti odporovat nebudu. Přece jenom, celých šest let si ho odmítala,"
"A právě proto…"
"Ale šest let není jenom tak šest let. Nejde to jen tak, přes den zapomenout. Nemůže jen tak zapomenout na tebe. To prostě nejde." Vysvětloval Sirius svoje myšlení a koukl na Lily, která jen zakroutila hlavou.
"Jde, ty nevíš jak se na ní díval… on… on se na ní díval skrze mě. Chápeš? V tu chvíli jsem byla jenom vzduch… nic… prázdno…"
"Neplácej hlouposti," snažil se jí zarazit v jejím myšlení. "Jemu na tobě záleží. A to mi věř, poslouchám to celých šest let."
"Ale-"
"Žádný 'ale', jen mu to musíš dokázat, jo?" řekl, usmál se a chytil Lily povzbudivě za ruku. Zvedla k němu utrápený pohled a Sirie jí hřbetem ruky setřel slzy z tváří.
Stále držel její ruku a ona se vděčně usmála.
"Ehm," ozvalo se vedle nich. Někdo přišel, ani ho neslyšeli. Šel zřejmě hodně potichu. Lily a Sirius se poplašeně otočili a pohledem skončili na Jamesovi. Sirie okamžitě stáhl svou ruku z Lilyiny tváře a pustil její ruku.
"Jamesi…" špitla Lily tak potichu, že jí sotva slyšel Sirie vedle ní. Jen na ní stočil na okamžik pohled, a v duchu jí nadával, proč to neřekla hlasitěji. Ale chápal jí. Spěšně se otočil na Jamese.
"Nechtěl jsem vás rušit," zkonstatoval situaci James a otočil se o odchodu.
"Počkej! Tohle vůbec není jak to vypadá! Jamesi!" vyskočil Sirius a hnal se za svým kamarádem.
"A jak to teda je? Tichošlápku, já si myslel, že si kamarád!" ohradil se na mladého Blacka brýlatý chlapec.
"Tak tohle od tebe vážně sedí! Nejdřív se na Lily vykašleš a teď se naštveš, protože s ní mluvím?!Ty vážně nevíš co chceš!"
"Jo, tak ona už je to Lily?!" zazněl ironicky.
"Ty si vážně idiot, víš o tom?!" zeptal se dost rozhozeně. "Nejdřív jí dokonale přehlížíš, pak před ní flirtuješ s Lottovou a pak? Ještě se urazíš! A to jsme spolu jen mluvili!"
"Mluvení vypadá jinak ne?!" stál si za svým. "A co jí je do toho?! Celých šest let jsem pro ní jenom vzduch a ani to ne! A teď to mám měnit?! Proč, když May je jiná? Lepší?"
"Ty si vážně debil,"
"No a co? Ty máš co říkat. Vyčítáš mi tu moje chování k Evansový, ale ty se ke všem holkám se kterejma chodíš chováš ještě hůř! Evansová si vybrala sama, ať jde do háje. Měla dost času." Sirius se snažil ovládnout. Nejraději by ho praštil pěstí.Tohle bylo moc. "A teď se za ní můžeš vrátit, jdu za Mayou." Řekl konečně a otočil se k odchodu.
"A vůbec, proč vyvádíš, když je ti volná?! Kašleš na ní, tak nechápu o co ti jde!" vypěnil Sirius a James se na něj otočil. Když se neměl k odpovědi, tak na něj Sirius křikl. "Jen si jdi za Lottovou! Jdi!" křikl na Jamese naštvaně.
Vážně tohle nechápal, když na Lily kašle, tak o co mu teď jde? Vždyť mu může bejt jedno s kým se baví. Nebo dokonce, s kým chodí, či kdo s ní flirtuje, ne? Ale, neflirtoval s ní. To ne.
Jenže Sirius věděl, že Jamesovi na Lily záleží až moc. A jak už říkal jí, nejde to jen tak, aby na ní zapomenul. Ale James chtěl nejspíš ukázat Lily všechno to, co zažil on za těch šest let. Chtěl jí snad dát najevo, jak se cítil on? Chtěl jí snad všechno to oplatit?
"Jo, jdu." Řekl rozhodně a otočil se k odchodu.
"Abys toho nelitoval." Oznámil mu a vrhl po něm naštvaný pohled. I když ho druhý chlapec nemohl vidět, cítil ho na svých zádech. Na chvíli zaváhal, ale chvilku na to už se dal do chůze a šel zpět do nebelvírské věže. Sám neváhal a otočil se nazpátek. Chodbou se vrátil k místu, kde ještě před chvíli byl. Když se však vrátil, už tam nebyla.
Mezitím co Sirie odběhl za Jamesem, Lily šla za nimi. Držela se dostatečně daleko na to, aby jí neviděli, ale zároveň tak blízko, aby vše slyšela.
Poslouchala hádku a rukávem hábitu si utírala další a další slzy. "Jen si jdi za Lottovou! Jdi!" slyšela Blackův hlas a zachvěla se. Chvíli bylo ticho a pak se ozvaly slova co ji ranily.
"Jo, jdu." Zaslechla ještě Jamesův hlas, než se otočila a jak jen nejrychleji mohla utekla.
Vzduch… Maya je jiná… lepší…Evansová ať jde do háje… V hlavě ji stále jako ozvěna zněly Jamesova slova.
Sama si to slyšela. Ozvalo se její staré dobré svědomí. Jen poraženě zakroutila hlavou a otřela si z tváří další slzy.
Ještě ty se ozívej… slyšela… moc dobře…všechno…
Tak vidíš.
Nech mě, tohle mi stačilo… musíš mi to ještě zhoršovat?!
Vždycky jsem měla pravdu…
Nemůžeš mít pravdu, když ty jsi já! A jedinej z nás dvou, kdo tu má pravdu jsem já! Křičela v duchu na své svědomí.
Ty vůbec nevíš co chceš..! Nejdřív ho jen zraňuješ a teď? Jaká je to ironie, když ty se do něj zamiluješ, tak on na tebe kašle?
Přestaň!!!
Nemůžeš to takhle nechat, vždyť ho milu-
Nesnáším ho!!! Svému svědomí už nedala žádnou možnost se projevit. Utíkala kamsi po chodbě až doběhla portrétu Buclaté dámy. Ještě se slzami v očích vykoktala heslo a s řečmi toho obrazu vběhla dovnitř.
Ve společence bylo už jen pár studentů ze sedmého, možná šestého ročníku. Ostatní už byli zalezlí na svých pokojích. Ani se nerozhlížela a vyběhla po schodech do dívčích ložnic. Dveře otevřela potichu, aby popřípadě své spolubydlící nevzbudila. Všechny vypadaly, že spí a tak potichu vklouzla do své postele. Sotva za sebou zatáhla závěsy a po krk se přikryla peřinou, zašustěly ještě další závěsy. O pár chvil, už někdo roztahoval závěsy u Lilyiny postele. Ani se neotočila a nezjišťovala, kdo to je. Jen si do přikrývky otřela další slzy, které snad nešly zastavit.
"Lily, jsi v pohodě..?" zeptala se její nová kamarádka a zlehka dosedla na postel. "Nevěděli jsme kam jsi zmizela… Byla jsi tam s námi a najednou jsi byla pryč…"
"Sem v pohodě…" hlesla a zadržovala pláč.
"Vážně? Já jen-"
"May, jsem v pohodě…"
"Tak dobře, dobrou…"
"Dobrou," hlesla ještě a zavřela oči. Slyšela jen zašustění svých a vzápětí Mayiných závěsů. Nemohla jí nesnášet… jí ne… ale jeho ano…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enervate Enervate | Web | 26. ledna 2008 v 0:09 | Reagovat

Mayiiiiiiiiiii, tahle kapča je peckovnííí! Ale jako, ch jo, ale zas je pravda, že si to Lil zaslouží trochu, šest let je dlouhá doba. :o) Ale zas James je pako. :o)) Moooc se těšim na další. Takže Panthy!!! Pohyyyyyyyyb! :o))

2 Lia Lia | 27. ledna 2008 v 14:08 | Reagovat

uuuaaa..ten james je pako..a lilly tiez...tak im treba .len nech sa potrapia obaja..no som zvedava na dalsiu kapcu:))

3 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 27. ledna 2008 v 17:07 | Reagovat

Už jsem si ji četla a Panthy... :) A moc se mi tahle povídka líbí holky... už jsem i Panthy chválila... Já fakt nevím jak to děláte, ale úžasně popisujete ty jejich pocity a vůbec celou situaci.. :) Každopádně se těším na pokráčko, tak panty trochu popožeň... ;op

4 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 27. ledna 2008 v 17:09 | Reagovat

Já jsem asi praštěná.. no ne asi, ale určitě... ale tahle povídka mi strašně připomíná moji situaci co se zaláskování týče.. :D Jsem asi stejný pako jako Lili... a jeden dotyčný asi stejný pako jako James... :D

5 Maysie Maysie | 27. ledna 2008 v 17:26 | Reagovat

Estel, no teda... Tak doufám, že se odpakuješ dřív než příjde někdo jako May.. =D

Držím palce.. ;o)

Jinak díkes holky.. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly