7 Kapitola - Láska je sázka...

31. ledna 2008 v 16:28 | Maysie |  Tajemství*
Tak 7 kapča, opravím to večer, teď totiž pádím na trénink, tak aby jste měli co číst.. :o)
Jinak není moc dlouhá.. =P
A chtěla bych jí věnovat Andy, protože z toho kousku co jsme jí přeposílala byla unešená.. :o)
Pak Enny, DBK je vážně super, ale trápíš mě tím abys věděla.. !=D
A vlastně všem co to čtou.. děkuju.. =)

___________________________________________________________
Pomalým tempem jsem mířila k jezeru. Nebylo proč pospíchat. Jess tam ještě nebyl. Pomalu jsem tam došla a sedla si na kraj jezera. Pozorovala jsem klidnou hladinu a znova si promýšlela co chci udělat. Už jsem si byla jistá…
Po pár chvílích mě z pohledu na jezero vytrhla čísi ruka na rameni, až jsem sebou cukla. "Ahoj," řekla jsem a usmála se na Jesse.
"Ahoj," odpověděl na pozdrav a sedl si vedle mě. Svůj pohled jsem zaměřila znovu na temné jezero a začala jsem.
"Víš, přemýšlela jsem o nás…"
"A k čemu si došla?" z jeho tónu hlasu jsme vycítila nejistotu.
"No já…" začal jsem rozpačitě a pak jsem si dodala odvahu. "Mám tě ráda, ale jako kamaráda… přemýšlela jsem o tom dlouho,"
"Je v tom někdo jiný?"
"Ne, totiž, ne tak úplně," vyblekotala jsem. Jess jen poraženě pokrčil rameny.
"No, asi si to nerozmyslíš…?" zakroutila jsem hlavou. "No tak co nadělám… měj se Ann." Řekl na rozloučenou a ještě se letmo dotkl mých vlasů. Pousmála jsem se. Za tuhle reakci jsem mu byla vděčná. Svůj pohled jsem znovu zaměřila na hladinu jezera, od které se odrážely paprsky slunce a přes odraz dopadaly na mou tvář. Přivřela jsem oči a slunila jsem se jako nějaký had na kameni. Vím divné přirovnání, ale nic jiného mě teď nenapadlo…
"Annie..?" uslyšela jsem hlas a zbystřila jsem. Nemusela jsem se koukat, kdo přišel. "Já, chtěl bych s tebou mluvit," řekl a přisedl si vedle mě. Cítila jsem jeho pohled na své tváři, kterou viděl z profilu. "Nechci tamto brát jen jako úl-"
"Rozešli jsme se," oznámila jsem mu a udržovala si neutrální tvář, i když bych se vlastně ráda usmála.
"Jo? Teda, vážně?" vypálil ze sebe. Pokývala jsem hlavou a otevřela oči. Otočila jsem se na Siria a střetla se z jeho pohledem.
"No, já chtěl jsem ti říct, že-" zbytek věty jsem ho už dopovědět nenechala. Místo toho jsem ho bez rozmyšlení políbila. Chvíli byl zaražený, asi tak stejně jako já, když se objevil v prefektských koupelnách, ale chvilku na to začal spolupracovat. Popravdě jsem teď jednala bez promyšlení. Nevěděla jsem, že sem přijde, ale když už byl tu, neváhala jsem. Jak se říká láska je hra, do které musíš vsadit všechno co máš, abys vůbec mohl začít hrát…
A já to právě teď sázím. Rozum srdci vážně neporučí…
Po chvíli jsem se konečně odtáhla a usmála se. Překvapeně a zároveň šťastně na mě koukal. "Teď nevím co říct, došli mi slova," přiznal se krapet rozpačitě.
"Tak neříkej nic…" špitla jsem a lehla si vedle Siriuse do trávy. Nebyl by to Black, kdyby to nevyužil… Lehce se převalil na mě nejspíš mě ani nehodlal pustit.
"Děkuju,"
"Za co?"
"Za to, žes mi dala šanci…" usmála jsem se, ale ve svém nitru jsem doufala, že toho nebudu litovat. Na rovinu, nebyla jsem si až tak jistá jestli nebudu jen ta další…
"Co zase někdy zajít do prefektských koupelen?" mrkl na mě a tím mě probral z nekonečného úsměvu a pohledu do očí. Když jsem ho začala vnímat, musela jsem se začít smát.
"Proč ne," řekla jsem mezi smíchem a snažila se Siria ze sebe shodit. Ovšem ten se nedal. Vzdala jsem se tedy a dala se na civilizované domlouvání. "Slezl bys ze mě..?" zeptala jsem se lehce a s psíma očima dodala: "Prosím..?" zazněla jsem tím nejsladším hláskem jakého jsem kdy byla schopna. Nahodil zamyšlenou grimasu obličeje a po krátké chvíli zakroutil hlavou. "Co prosím?" ujistila jsem se jestli vážně zakroutil hlavou. "Tohle je tak podlé…"
"Copak, se ti to nelíbí?" znovu a s úsměvem zakroutil hlavou.
"To si piš, že ne," usoudila jsem a pak se usmála. "Svítí mi do očí," vymyslela jsme si chabou výmluvu a zadržovala jsem smích.
"Ach tak," řekl se zájmem a naklonil se ke mně. "Lepší?" zeptal se a zazubil.
"Trochu, ale možná ještě trošku níž, kdybys…" dělala jsme jako bych snad počítala úhel dopadu paprsku a chvíli jsem Siria pošťuchovala tím, že jsem ho různě rovnala nad sebou.
"Ty jsi vážně náročná," usoudil po chvíli a koukl na mě.
"Já vím,"nahodila jsem úsměv a pak jsem se zašklebila. "Ale to slunce, mohl bys ještě trochu níž..?" řekla jsem sladce a přitáhla jsem si ho k sobě.
"No co bych pro tebe neudělal…" usmál se. Naklonil se ještě níž a v zápětí mě políbil. Vážení, jsem šťastná..!
U jezera jsme zůstali ještě dost dlouho. Vlastně, já strávila většinu času tím, že jsem se snažila ze sebe Siriuse shodit. Ne, že by to bylo nepříjemný, naopak bylo to až moc příjemný. Jenže, už mě vážně trochu bolely záda… a tak jsem se místo na zem a pod Siriuse uchýlila k Siriusovi do náruče. Pěkně jsem se o něj zády opřela a on sám se opíral o strom, který byl hned kousek od nás. Zavřela jsem oči a nechala jsem poslední sluneční paprsky dopadat na svou tvář. Cítila jsem už jen jeho doteky na mém boku a okolní vůni krajiny. Nešlo to popsat, vůně kvítí smíchaná s vůní jehličí a dalších rostlin. Najednou mi zakručelo v břiše. Úplně bych zapomněla na čas, když jsem s ním. Stejně tak jako říkala Lily, a měla pravdu… Podle zapadajícího slunce muselo být kolem osmé. Čili hodinu po večeři.
"Ups…" začínala jsme mít sklony k tomu začít panikařit, jelikož jsme si nedokázala představit jak to bez jídla vydržím až do zítřejší snídaně. Respektive k obědu jsem snědla jen tu topinku a čokolády ze zásob jsem byla přejedená…
Když mi v břiše zakručelo podruhé a mnohem hlasitěji, dalo se říct, že jsem krapet znervózněla. Za to Siriuse to zřejmě bavilo. "Tyy… za to můžeš ty," jak se říká, vždycky je lehčí to svést na někoho jiného, ne snad?
"Já?" zeptal se nevině.
"Jo jo jo… ty," vychrlila jsem ze sebe a pak dodala. "S tebou mi ani nepřijde, že jsme tu tak dlouho," usmála jsem se, ale pak se naopak zamyslela. "Takže za to můžeš ty, protože kvůli tobě nevnímám čas, kterej letí a proto jsme prošvihli večeři a proto já teď umřu hlady," zatvářila jsem se politování hodně, až se znovu začal smát. Našpulila jsem pusu a prohlížela si ho. "Něco k smíchu?"
"Ne, jasně že ne," stále se tvářil, pobaveně, až jsme se rozhodla si zahrát na citlivku a začala jsem vstávat. "Annie, né," přitáhl si mě hezky zpátky k sobě a já byla spokojená. "Nikam tě nepustím," oznámil mi. "Kam si měla namířeno?"
"No, mám hlad…"
"No večeři už stejnak nestihneš zlato," pousmál se.
"A za to můžeš ty," nadhodila jsme a položila si ruce na břicho.
"Ale no ták, abys neřekla, postarám se o to abys mi neumřela hlady," jeho přivlastnění se mi líbilo.
"Máš snad zásoby?" ušklíbla jsem se a vzpomněla si na Petera. "Jestli ne ty, Peter určitě bude mít," pobaveně jsem se ušklíbla.
"No to taky, ale mám něco lepšího," pousmál se a vzápětí mě vytáhl na nohy.
"Co?" vyzvídala jsem netrpělivě.
"Vezmu tě do kuchyně, tam si vybereš co budeš chtít," pousmál se a chytl mě za ruku. Natěšeně jsem se usmála a doslova Siria do hradu táhla, jen abych už tam byla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katy.kate katy.kate | Web | 31. ledna 2008 v 17:02 | Reagovat

to je moc hezká  kapitolka!

2 Lia Lia | 31. ledna 2008 v 17:24 | Reagovat

super..velmi pekne:)..uz sa tesim na dalsiu kapitolu:))

3 Enervate Enervate | Web | 31. ledna 2008 v 17:41 | Reagovat

Postupně - moc ti kují za věnování. Sem ráda, že se ti DBK líbí. :o)

Ke kapitolce- je úžasná, moc se ti povedla, stejně jako ta předchozí! :o) Je fajn, že se dala do kupy se Sirim, ale  ... vydrží jim to? :o) Snad jo. :o) Jess to vzal taky v pohodě. :o) Prostě peckovní kapitola, peckovní povídka! :o)Dalšííííííííííííí :o)

4 Arunai Arunai | Web | 31. ledna 2008 v 17:56 | Reagovat

To je hezký... pobavila jsem se nad větou "Vím divné přirovnání, ale nic jiného mě teď nenapadlo…" :D

5 barbora barbora | 31. ledna 2008 v 18:56 | Reagovat

perfektna, skvela, bombasticka poviedka:D dufam, ze im to dlho vydrzi:))

6 Jasane Jasane | E-mail | Web | 31. ledna 2008 v 22:17 | Reagovat

Upe bomba kapča!!! Fakt mocky pěkné jsem ráda, že se dali dohromady:)

7 Naomi Naomi | Web | 1. února 2008 v 12:59 | Reagovat

Moc pěkný, Annie je chytrá, umí vinu svést na někoho jinýho, někoho mi to připomíná xD Né, fakt se ti to moc povedlo, těšim se na další.

8 Anduel Anduel | Web | 1. února 2008 v 22:00 | Reagovat

May...ty si naprostej borec:D to bylo tak...NÁDHERNÝ!!! víš, jak jsem ti to furt monotóně psala, ale když je to pravda (svatá dokonce:) moooooooc se ti to povedlo!!! úplně úžasný, dokonalý, bombatický...

takže...popořadě...to jak se rozešla s jessem...vzal to sportovně, to beru, i když se bojím no...uvidím:P a siri...ten nepotřebuje komentář co? jak mu dlaa tu pusu...jééééééééé, já se tu culim jak dement ještě teď:D hlavně teda z toho, jak na ní ležel a ona si ho přitáhla kvůli "paprskům" to bylo nejlepší:D a ten konec...he, koho mi to jen připomíná???:D

fakt to bylo celý úplně nejlepší! fantastický!!! :D moc a moc se ti to povedlo a mně se to neskutečně moc líbilo! a unešená je slabý slovo...tím ti mooooooc děkuju za to věnování, si zlatiii:)

tak a teď si mladá dámo, koukej hejbnout zadkem! nebo teda líp s další kapčou:D jinak.............+zlověstně se usmívá+ takže žádná záseky...odmítám a protestuji:) makej na louku, síťku v pozoru a PSÁT! :D

9 Jenny Jenny | Web | 1. února 2008 v 22:45 | Reagovat

Bezvadná kapitola!! To bylo super s tím svícením do očí=D=D Fakt moc moc a ještě jednou moc povedený...Jsem ráda, že dala Ann Sirimu šanci, jen mám strach, aby nelitovala..Snad nebudeš tak krutá=D Jinak se mi to moci líbilo, píšeš moc hezky a čtivě...strašně se těšim na další kapču!

10 Zotara Zotara | Web | 1. února 2008 v 23:51 | Reagovat

Moc pěkná pača!:D Sme jen zvědavá ja dlouho to Siriusovi vydrží. Mno stejně jako Jenn doufám že dlouho ;)

11 Merisa Merisa | Web | 2. února 2008 v 10:50 | Reagovat

Ta je krásný ... tak romantický a zamilovaný ...! :)))) Takovýhle povídky zbožnuju a ta tvoje je úžasná ;) Určo si pospěš s další kapitolkou, nebo mě budeš mít na svědomí! :D

12 Maysie Maysie | 5. února 2008 v 20:19 | Reagovat

Já jen prostě moc děkuju.. :o)

13 Melissa Melissa | Web | 23. března 2008 v 9:53 | Reagovat

nádherný. myslím, že je dobře, že jsi je dala do kupy, ale mám neblahé tušení, že jess to jen tak v klidu nevzal. to by neudělal nikdo ale možná vyjimky existujou. jen mě tak napadá nespolčí se april a jess??? ne jen to ne. to by mi zkazilo radost, že jsou ti dva spolu. a sice jen na papíře ale moc jim to sluší

14 luckily luckily | Web | 27. března 2008 v 15:57 | Reagovat

paráda...:))) taaak se konečně dali dokupy..:)

15 Mary Mary | 29. března 2008 v 17:21 | Reagovat

hej tak tahle byla super!!!!! ta se ti moc povedla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly