8.Kapitola

19. ledna 2008 v 16:26 | Maysie |  Vrátil se snad..?*
Tak, poslední kapitola k "Vrátil se snad..?" asi změním název, gr..xD
Ale že mi to trvalo co? =P

___________________________________________________________
Brumbálova pracovna byla plná všech učitelů. James se Siriuse akorát vešli. Hned pohledem zabloudila k Bellatrix a ani jeden z nich si nedokázal odpustit vraždící pohled. Sirius nikdy neměl svojí sestřenici rád, ale že by byla až tak zkažená si o ní nemyslel. Vždyť, když byli děti, rozuměli si. Ale jak bylo kázáno i ona byla, možná donucena, přidat se na stranu temného pána. Nikdo z rodu Blacků si nemohl dovolit odporovat. Andromeda byla první krvezrádce. A tím Sirius druhý. Ovšem, byl na sebe pyšný.
Tiše přešli do rohu místnosti a pozorovali Brumbála a ostatní učitele. Bylo to už pár dní od okamžiku, kdy odhalily únos a záměnu. Jamesovi ani Siriusovi nebylo jasno jak, ale ředitelovi se podařilo s Voldemortem domluvit ohledně výměny. Brumbálovi bylo jasné, že Bellatrix je pro Voldemorta svým způsobem důležitá. Na hradě nebyla jen tak. A pokud ji chtěl zpět musel propustit Lily. Nikdo se ho neptal jak to udělal, že se mu tuto dohodu podařilo uzavřít. Tiše naslouchali celému plánu výměny.
"Ehm, pane profesore?"
"Ano pane Pottere?"
"Chci jít taky."
"Není to moc rozumné, mám obavy z toho, že vy ani pan Black, by jste nedokázali udržet chladnou hlavu a jak jistě víte, už tak je to velmi riskantní." Odvětil klidně Brumbál.
"Pane profesore prosím, slibuju, že nic neudělám." Profesor chvíli mlčel a shlédl negativní výrazy sboru. Pak lehce přikývl hlavou. Jamie se pousmál.
Za pár minut se obě strany měli sejít na opuštěném místě. Museli se přemístit, nejdřív ovšem skupina vybraných učitelů společně s Jamesem a Siriusem opustili školní pozemky. Pak se teprve mohli přemístit. Objevili se na opuštěném náměstí ještě opuštěnější vesničky. Na druhé straně už stála skupinka smrtijedů v čele s Voldemortem. Všichni byli zahalení v kápích. Jen Lily se mezi nimi vyjímala. Pořád na sobě měla školní uniformu, ale potrhanou a špinavou. Když jí James viděl měl nutkání se za ní okamžitě rozběhnout. Natáhl se ke kroku, ale Siriusova ruku ho zastavila. Otočil se na svého přítele a ten jen zakroutil hlavou.
Brumbál vykročil o pár kroků před skupinku a čekal na krok, který udělají ostatní. Zdálky bylo vidět jen Voldemortovo pokývnutí hlavou ke smrtijedovi, který držel Lily. Ten jí přiložil hůlku ke krku a za vlasy ji zatáhl tak, že měla mírně zakloněnou hlavu. Učitelé v rychlosti vytáhli hůlky, ovšem Brumbál je klidným pohybem ruky usměrnil a tak je znovu sklonili. Poté kývl na Alastora Moodyho, který na jeho vlastní žádost přijel k téhle situaci vypomoct a ten přivedl nejstarší ze sester Blackových. Na rozdíl od Lily s ní zacházeli normálně. Z Lilyina obličeje se dal vyčíst jen strach. Bála se a slzy měla na krajíčku. Stačí jediná chyba a může být mrtvá, stejně tak jako kdokoli. Ale ne, nechce umřít, ještě ne...
Okolní ticho rušil jen vítr, který se proháněl náměstím a nadzvedával ze země spadlé listy. Ředitel pokynul, aby byla Bella puštěna. "Albusi, jsi si jistý?" ozval se do ticha hlas profesorky McGonnagalové.
"Minervo, nepustí slečnu Evansovou, dřív než bude mít co chce. Rozhodně, jsem pro vzájemnou výměnu. Jen se pokouším udělat první krok."
"Jak myslíš..." řekla potichu a připravila si hůlku v ruce k boji.
Stejně tak jako zde se ozívaly dohady i na druhé straně.
"Můj pane jste si jistý?"
"Mlč! Na nic sem se tě neptal! A když jde o Brumbála, je čestný, to už si za ty roky mohl poznat červíčku." Odsekl jednomu ze svých smrtijedů a kývl na dalšího, který pustil Lily. Lily jen stěží udržela vzdech, který by vydala pod vyslovením přezdívky Petera Pettigrewa. Bellatrix byla volná a tak pomalý krokem šla přes náměstí. Byla už téměř v půlce, ale Lily stále byla na tom stejném místě jako na začátku.
"Profesore! Co když jí, nepustí?" zeptal se James na otázku, která ho hryzala. Dřív nežli stačil odpovědět, na druhé straně pustili svého zajatce. Klopýtavou chůzí se vydala ke svým. Pár okamžiků po tom se na cestě potkala s mladou Blackouvou, která ji jen sjela opovržlivým pohledem a pokračovala v cestě.
Chtěla se rozběhnout a mít to co nejdřív za sebou. Ale bála se, že když udělá jakýkoliv prudký pohled, zasáhne jí do zad nečekaná kletba. Už jen pár metrů... Podívala se před sebe a pohledem hledala Jamese. Našla ho, jak ráda ho vidí. Jeho pohled jí však znepokojoval ještě víc. Nervózně si poklepával hůlkou o nohu.
Už jen malý kousek... Utěšovala se tou krátkou vzdáleností, všechno bude za ní. Bella už dávno došla ke spolku smrtijedů a společně všechny pozorovala. Vzala si hůlku od jednoho z jeho stoupenců. Pozvedla jí. Nebylo slyšet zaklínadlo jaké použila, byl vidět jen béžový proud světla mířící Lily na záda, nevěděla o něm. "Né!" křikl brýlatý chlapec a rozběhl se ke zrzce. Skočil před ní a povalil Lily na zem. Paprsek světla zasáhl jeho. Oči se mu začerňovaly. Poslední co si pamatoval, byly výkřiky a různé záblesky barevného světla z boje hůlek. Pak upadl do bezvědomí.
O pár hodin později se začal probouzet. Pomalu otevíral oči. Víčka mu připadala těžká. Matně bez brýlí rozeznával prostředí ošetřovny. Cítil někoho vedle sebe. Lily by poznal vždycky, její rudé vlasy přímo zářily. Ležela vedle, schoulená do jeho náruče. Hlavu měla položenou na jeho paži, kterou měl roztáhlou po polštáři a jednu ruku měla položenou na jeho hrudi. Poklidně spala. Rukou na které mu ležela jí prsty hladil ve vlasech. Najednou se ozvaly kroky. "Jamesi! Už ses probral, konečně."
"Tichošlápku?" svého kamaráda poznal. Sirius podal Jamesovi brýle a ten si je vděčně vzal.
"Dík," poděkoval a znovu a teď už lépe viděl na svého přítele "Co se stalo? Pamatuju si jen ten paprsek a pak už nic."
"No, pak si omdlel no a učitelé začali vysílat kletby, stejně tak i smrtijedi. Bylo to moc rychlí... Pak nás Brumbál všechny nějak přemístil blízko školy a Lil se při tom zhroutila, byla moc slabá. A tak sme vás odnesli na ošetřovnu. Ty ses probudil až teď a Lily chvíli po tom co sme vás sem donesli. Pomfreyová jí přesvědčila se jen umejt a ještě se nechat ošetřit. Pak se od tebe nehla, až tak před hodinou, když sem tu byl naposled tak usla."
"Aha..." hlesnul a podíval se na Lily.
"Jen jedno by mě zajímalo," zamyšleně se podíval na Jamese "Co tu dělal Srabus, potkal sem ho, když sem sem teď šel. Doslova utek jak mě viděl."
"No to nevím..." jejich další rozhovor přerušila probouzející se zrzka. Stáhla ruku z jeho hrudi a protřela si oči. "Zlato..."
"Jamie!" vypískla a vrhla se Jamesovi kolem krku. Moc rád jí objal. "Já... Měla sem strach, že se ti něco stalo…" řekla a dál mu visela kolem krku.
"Ty? Víš jakej já měl strach o tebe?! Kdyby se ti něco stalo tak umřu." Pousmál se a Lily se pustila jeho krku. "Jsem rád, že se ti nic nestalo..."usmála se a políbila ho. Po chvilce se odtáhla a zamyšleně na Jamese koukala. "Stalo se něco..?" zeptal se opatrně.
"Já nevím... Jako bych ti chtěla něco říct, ale nemám co... Asi sem něco zapomněla..."
"To se stává každýmu, vzpomeneš si..." Chtěl ji uklidnit. Jen pokrčila rameny.
"Mám takový pocit, že bys neměl věřit Peterovi... já... nevím proč..." jen se nechápavě podíval na Siriuse a ten pokrčil rameny.
Na ošetřovnu vběhla Lilyina nejlepší kamarádka. "Lily!"
"Kate!" Lily vstala z postele a objala svou kamarádku.
"Kate?" otázal se ze zájmem Sirie a zářivě se na příchozí dívku usmál.
_______________________________________________________________
* Pro vysvětlenou, to ohledně toho jak Snape byl na ošetřovně a Lil si pak nemohla vzpomenout na to co chtěla Jamesovi říct, má spojitost. Je mi jasné, že by vám to nedošlo a tak píšu vysvětlení. Respektive Snape byl už ve službách Voldemorta a tak kdyby se díky Lily provalila Peterova zrada, mnohé by se tím zkomplikovalo. Takže Snape byl vyslán a pověřen tím, aby Lily tuto vzpomínku vymazal. A tak se stalo, nic jiného neudělal. Vlastně, když jí měl rád ani by nemohl že?:o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikkushka Nikkushka | 20. ledna 2008 v 20:38 | Reagovat

Hm.... mě nějak ušlo že na tý ošetřovně byl

2 Danula Danula | E-mail | Web | 20. ledna 2008 v 21:09 | Reagovat

jej a já myslela, že Snape tam byl, aby se podíval na Lil jestli je v pořádku, tak nic:) ale jako obvykle moc pěkná kapitola, jsem ráda, že jsi zpět:)

3 Enervate Enervate | Web | 25. ledna 2008 v 11:08 | Reagovat

Hustěěěěěěěěěě, du na ten epilog. :o)) Já nwm, ale že by Jamiemu nic nebylo? Du dál. :o))

4 Klarka05 Klarka05 | E-mail | 7. července 2008 v 21:39 | Reagovat

upřímě si myslim že s tim snapem a tim že si nemohla lily vzpomenout by nám došlo...

::D:D:D:D:D:D" rel="nofollow">D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly