12.Kapitola

24. prosince 2013 v 20:08 | Maysie |  Zvol si svou cestu!
Ahoj všem!

První se moc chci omluvit za tak obrovskou prodlevu, jsem vážně děsná :/ Dnes jsem se dokopala, takže to berte jako malý Vánoční dáreček :)

Snad to bude stát za to dlouhé čekání!

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE!!!


________________________________________________________________________
Sebranka nejvyšších stoupenců Pána Zla mě propalovala pohledem. Byla jsem pro ně narušitelem, který jim mohl sebrat jejich přízeň. Minimálně polovinu jsem znala z Bradavic. Naštěstí ani jeden z nich, nepoznával mě.

Malfoy testoval mou hůlku na poslední kouzlo. Našel přesně to, co chtěl. Vražednou kletbu, která pomohla Averymu vyváznout z problémů a splnit úkol. Alespoň na půl, o čemž nikdo z nich zatím nevěděl.

Díky téhle, napůl boudě, jsem už nemusela plnit žádný podobný úkol a důvěru Pána Zla jsem měla jistou. Pořád jsem si nebyla ve své roli plně jistá a tak jsem byla jedině ráda, že se takovému úkolu vyhnu. Alespoň pro zatím.

Dny se táhly tak pomalu, že to snad ani nebylo možné. Pokud to šlo, byla jsem co nejblíž Voldemortovi a naslouchala. Chtěla jsem pochytit vše, co by mi usnadnilo splnit svůj úkol. On mě navíc velice rád zasvěcoval do všech svých špatných plánů. Do toho, jak chce vytvořit svět takový, jaký je podle něj správný.

Smrtijed, který mi zabil rodiče, tu nebyl. Nikdo z nich. Jen ufňukanec Malfoy. Ale na něj jsem uhodit nemohla, bála jsem se, že by mu vše mohlo dojít. Možná tak nevypadal, ale zas tak hloupý nebyl. Prakticky mě nesnášel, stejně jako ta potvora Belatrix, která mě hlídala na každém kroku, tedy pokud mé kroky pronásledovaly jejího pána. Jinak jsem jí byla vcelku ukradená. Bála se, že bych mohla nahradit její místo. Až tak byla paranoidní. Ale pokud se mě jakýmkoliv způsobem bála, bylo to dobře.

Každý večer, když jsem zůstala sama v něčem, co bych pokojem nikdy nenazvala, jsem pod vrstvou černé látky našla svůj řetízek. Tenkrát o Vánocích, když jsem ho dostala od Siriuse, propojila jsem jeho kouzelné spojení s náramkem, který jsem mu dala. Alespoň takhle jsem mohla vědět, že je v pořádku. Řetízek stále jemně zářil a já doufala, že bude zářit pořád. Pak jsem se po krk přikryla studenou látkou a snažila se usnout. Své obavy jsem se snažila přehlušit vzpomínkami na své přátele. Ironií bylo, že jsem se víc bála o jejich životy, než o ten svůj. Byla jsem ve vosím hnízdě, a jak se říká, pod lampou je největší tma. Takže není čeho se bát.

Alespoň doufám.

Byla jsem tu už dva týdny. Sice jsem se sobecky soustředila na svůj úkol, ale chování všech Smrtijedů a Pána Zla bylo tak zvláštní, až mě zajímalo, co za tím je. To, že se snažil vyvraždit mudly a nečistokrevné kouzelníky, nebylo žádným tajemstvím. Ale bylo v tom něco jiného. Něco ho děsilo. Byli chvíle, sice bych jejich počet spočítala na prstech jedné ruky, kdy vypadal, že ho něco trápí. Něco, co by mohlo narušit jeho plány. Moc ráda bych té věci pomohla, protože to, co se děje bylo neomluvitelné. Možná bych se měla víc soustředit na celý kouzelnický svět a ne jen na sebe.

Když jsem si po třech týdnech myslela, že už mě nic nepřekvapí, mýlila jsem se.

"Drahá Viktorie," oslovil mě Pán Zla, když jsem listovala Denním věstcem, abych zjistila něco ze světa, od kterého jsem byla odříznutá, "ještě jsem neměl příležitost představit ti mou pravou ruku," usmál se a ze tmy vystoupla známa postava.

"Severusi," pokynul pravou rukou a Snape zvořile přikývl. Cítila jsem, jak se moje tělo zalévá horkem. Nikdy jsme se o Snapea nezajímali, ale napůl jsme doufali, že jeho dávné přátelství s Lily ho udrží na správné straně. No, zřejmě to tak vlivné přátelství nebylo.

Na sucho jsem polkla a povýšeně kývla na pozdrav. Pak jsem svůj pohled vrátila k Dennímu věštci, protože jsem cítila jeho zkoumavý pohled.

"Píší něco o mě?" zeptal se jak natěšené, male dítě. Dobře věděl, že píší. Včerejší útok na skupinku nečistokrevných kouzelníků nešel opominout. Obzlvášť, když polovina nepřežila.

"Nelíbí se jim váš úspěšný včerejší útok na ty mudlovské šmejdy a nečistokrevné," zašklebila jsem se. Myslel si, že svým výrazem mu gratuluji.

"Skvěle," spokojeně mnul svou hůlku a pak najednou zmizel. V Denním věštci, pod článkem o děsivém útoku byla fotka z místa útoku. V pozadí za ministrem kouzel, který se k věci vyjadřoval, povstávala skupinka bystrozorů. Mezi nimi i Sirius. Povzdechla jsem si a rukou si přitiskla řetízek více k tělu.

Když Pán Zla odešel, stále jsem cítila Snapeův pohled. A že ten uměl probodávat.

"Jsi mi povědomá," řekl zamyšleně a postával naproti mě.

"Jsem Traversová, měla bych ti být povědomá," snažila jsem se říct nevrle. Jen zkřivil úsměv a dál postával v rohu.

Po půl hodině ticha, které protínalo jen mé znuděné listování novinamy, mě zapálilo znamení zla. Poprvé jsem pozorovala v pohybu hady, kteří se mezi sebou proplétali. Chodbami se rozlehl dusot těžkých kroků, které nevěstili nic dobrého. Pak se s vyšinutým smíchem přikradla Belatrix.

"Je čas," zasyčela společně se smíchem a pak se přemístila pryč. Její nepříjemný hlásek se odrážel od tmavých stěn.

Těžce jsem polkla a snažila jsem se neroztřást.

***

"Vrátí se, slíbila ti to," naléhala dívka a snažila se muži vytrhnout láhev ohnivé whisky z ruky. Nakonec to vzdala a také si nalila. Když delší dobu mlčel, naklonila si skleničku ke rtům. Po prvním doušku whisky se rozkašlala. Nikdy neměla ráda alkohol, už vůbec ne kouzelnický.

"Snažíš se mě přesvědčit, když ani nevypiješ panáka whisky? To je dost ubohý," řekl naštvaně a odvrátil svůj pohled. Styděl se za zlobu, kterou si vybíjel na Hope, protože nikdo jiný nebyl poblíž. Jen ona. Bohužel tuhle svou špatnou vlastnost nedokázal potlačit.

Připomínala mu naději a lásku kterou v sobě měl pokaždé, když na to zapomněl. Pokaždé když zloba na Kesstar byla větší než vzpomínka na ni.

Dívka smutně trhla rameny.

"Myslíš si, že chybí jen tobě? Chybí nám všem, jsme na ni naštvaní stejně jako ty! Bohužel se tak rozhodla, takže prestaň štěkat na ty, co se ti snaží pomoct,"těžce si oddechla a vylila zbytek tekutiny do dřezu. Po té Siriusovi vythla láhev, ve které byla ještě většina tekutiny.

"Pokud jí nepochopíš a neodpustíš jí, tak až se vrátí, přijdeš o ni," řekla posmutnělě.

"Pokud se vrátí," řekl naštvaně.

"Vrátí se!" probodla muže pohledem, "laskavě se prober, už to takhle dál nejde," zakřičela naštvaně. Sirius se vyhýbal dívčinému pohledu a mlčel. Najednou, bez rozloučení, se Sirius přemístil pryč. Hlasitě si povzdechla. Kouzlem uklidila dům a pak se pešky vydala k sobě domů.

Přemístil se tam, kde si cítil dobře. Protože nemohl zpátky do Bradavic, posedával na výhledu před Chroptící chýší. V jejím pozadí se tyčel hrad, kde se vždy cítil být někým. Nic mu tehdy nechybělo, přátele ani ona ne. Podíval se na náramek který slabě zářil. I když nesnášel její rozhodnutí, každou chvíli kontroloval, zda je v bezpečí. Vztekle kamenem mrštil do dálky.

Jakoby někdo nepřál jeho klidu, po deseti minutách zírání na hrad se u něj objevil patron vyslaný z ministerstva. Konkrétně od Jamese. Jelen se neklidně ošil a předal vzkaz.

Příčná ulice Tichošlápku, hned! Smrtijedi útočí!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 26. prosince 2013 v 23:03 | Reagovat

ježiš marjá! mě z toho jednou klepne!
já nechci, aby Kess zabíjela =o( chci, aby se vrátila k Siriusovi a byli šťastní =o( PROSÍM!

2 Ronnie Ronnie | Web | 1. ledna 2014 v 15:18 | Reagovat

Proč? Skoro mě ubíjí, že není Sirius s Kesstar šťastný a ono to bude ještě horší! Už aby byli spolu, i když to šťastnej konec moc nebude :P.
Jinak ta kapitola je skvělá a těším se na další :)).

3 Maysie Maysie | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 20:23 | Reagovat

[2]: Třeba se potkají na příčný :P

[1]: zatím zabíjet nebude :)

4 Scorpio Scorpio | Web | 4. ledna 2014 v 19:56 | Reagovat

Ahoj,
byl/a jsi přidána na seznam neoficiálních autorů fanfiction na adrese http://archivpovidek.blog.cz/1205/seznam-hp-ff-1
S pozdravem
Scorpio za tým B.U.N.C.R.u
*B.U.N.C.R. (Bookcase of Unofficial Creators) je vlastně amaterský blog tří adminek, které se snaží dát dohromady co největší počet blogařů/pisálků. Pokud máš nějaký tip, byli bychom rádi za tvou pomoc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

picture from SUGARGIRL14´S DA and Google
layout by Nel-ly